REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisPraca na budowach kontynuowana Nowe ustawy

Praca na budowach kontynuowana Nowe ustawy

-

Chicago (Inf. wł.) – Dzięki kompromisowi między gubernatorem Patem Quinnem i ustawodawcami nie będą wstrzymane w trakcie realizacji projekty infrastrukturalne, w tym remonty autostrad, mostów, drłg, szkół i oczyszczalni ścieków.

 

REKLAMA

Gdyby do porozumienia nie doszło, prace – miedzy innymi w śródmieściu Chicago – zostałyby dziś (20 czerwca) wstrzymane. Tysiące ludzi utraciłoby zatrudnienie. Uruchomienie przerwanych projektów pochłonęłoby dodatkowe miliony dolarów.

 

W ubiegły czwartek (16 czerwca) demokratyczni legislatorzy zrezygnowali z ustawy przywracającej 400 mln dol. dla szkół i opieki społecznej, która była dołączona do większej ustawy o wydatkach na infrastrukturę, opiewających na ponad 30 mld. dol. Ustawa zostanie zatwierdzona w tym tygodniu na sesji specjalnej Legislatury.

 

***

Na podpis gubernatora Pata Quinna czeka ustawa, która ułatwia bankom i przyspiesza procedurę odebrania domu, czyli foreclosure. Ustawa ogranicza do 60 dni okres, w którym właściciele domów, mogą bronić się przed utratą dachu nad głową.

 

Zdaniem krytyków ustawy, jeśli zostanie podpisana, to gwałtownie wzrośnie liczba odebranych domów. Illinois zajmuje w tej chwili 9. miejsce w kraju pod względem liczby domów objętych procedurą foreclosure.

 

Stowarzyszenie adwokatów specjalizujących się w obronie właścicieli domów, Association of Foreclosure Defense Attorneys, wyraża przekonanie, że ustawa, korzystna dla banków, jest prawdopodobnie wynikiem ich lobbingu, ponieważ szybko i bez trudności została zatwierdzona przez obydwie izby Legislatury.

 

Sponsorem ustawy był republikański senator stanowy Matt Murphy, który twierdzi, że jej celem jest stymulacja rynku nieruchomośoci, by odebrane domy jak najszybciej powróciły na ten rynek i jak najkrócej pozostawały puste, psując okolicę i zaniżając wartość okolicznych domów.

 

***

Gubernator Pat Quinn podpisał w ub. tygodniu ustawę, która zabrania wybieralnym urzędnikom stanowym umieszczania swoich nazwisk na bilbordach, drogowskazach, tablicach elektronicznych itp. Ustawa została zatwierdzona po tym, jak na usuwanie z tablic nazwiska poprzedniego gubernatora, Roda Blagojevicha, wydane zostało z kasy stanu wiele tysięcy dolarów.
(ao)

REKLAMA

2107694135 views

REKLAMA

REKLAMA

2107694367 views

REKLAMA

2109490758 views

REKLAMA

2107694508 views

REKLAMA

2107694607 views

REKLAMA

2107694715 views