REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Pożyczanie z emerytur

-

Springfield, Chicago (Inf. wł., CST, CT) – Zdominowane przez demokratów obydwie izby Legislatury Illinois zatwierdziły w niedzielę 29 maja ustawę o wstrzymaniu wpłaty w wysokości 2.3 mld dol. na fundusz emerytalny pracowników stanowych.

Republikanie, którzy głosowali przeciwko ustawie, stwierdzili, że pożyczanie z funduszu emerytalnego pracowników stanowych jest nieodpowiedzialną oraz krótkowzroczną decyzją, wynikającą ze złego zarządzania funduszami, której negatywne konsekwencje poniosą przyszłe pokolenia.

Demokraci utrzymują, że ich plan to reforma systemu emerytalnego pracowników stanowych, dzięki której przez najbliższych 40 lat zostanie zaoszczędzone z kieszeni podatnika 30 miliardów dolarów. Właśnie z tej kwoty – twierdzą demokraci – zostanie pobrane 2.3 mld dol. na pokrycie 1,2 mld. dol. deficytu budżetowego oraz na pomoc dla szkolnictwa publicznego i przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej CTA (Chicago Transit Authority), które grozi drastycznymi redukcjami usług pasażerskich, jeśli nie otrzyma funduszy na likwidację własnego deficytu budżetowego.

Gubernator Rod Blagojevich podziękował Legislaturze Illinois za zatwierdzenie ustawy o zmianach w funduszu emerytalnym pracow ników stanowych, dzięki którym zrównoważony został budżet stanu, a oświata publiczna i chicagowska komunikacja miejska otrzymają dodatkowe fundusze.

Kontrowersyjna ustawa została przyjęta dzięki głosom demokratycznych ustawodawców w obydwu izbach. Wszyscy republikanie w obydwu izbach głosowali przeciwko ustawie.

Stanowa Izba Reprezentantów przyjęła ustawę stosunkiem głosów 61 do 53 po tym, jak jej marszałek Michael Madigan, demokrata z Chicago, bardzo napracował się, by zgromadzić głosy demokratycznych posłów, zwłaszcza, że niektórzy z nich wyrażali opozycję wobec planu. Madigan musiał użyć mocnych argumentów, by nakłonić kolegów do oddania głosów.

Przeciwko ustawie głosowało tylko dwoje demokratycznych posłów: Kevin Joyce z Chicago i Julie Hamos z Evanston.

Senat zatwierdził ustawę większościa 32 głosów demokratycznych do 26 republikańskich.

Wczoraj Legislatura Illinois miała głosować nad ustawą budżetową, w której nie ma podwyżek od stanowego podaku od dochodu i sprzedaży właśnie dzięki temu, że wstrzymano wpłatę w poczet funduszu emerytalnego pracowników stanowych.

Wstrzymanie tej wpłaty nie obniży aktualnych wypłat świadczeń emerytalnych.
(ao)

REKLAMA

2094047638 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094047922 views

REKLAMA

2095844371 views

REKLAMA

2094048172 views

REKLAMA

2094048310 views

REKLAMA

2094048451 views