REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Popularne licea

-

Chicago (CST, inf. wł.) – Jones College Preparatory High School jest najbardziej obleganym liceum dla dzieci uzdolnionych w Chicago spośród ośmiu tego typu szkół w Chicago.


Jak wynika z najnowszych danych, do Jones College Prep ubiega się 37 uczniów na jedno miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się Payton College Preparatory High School, gdzie około 35 uczniów ubiega się o jedno miejsce, na trzeciej Northside College Preparatory High School – 25 uczniów na jedno miejsce, na czwartej Whitney Young Magnet High School – 23 uczniów na jedno miejsce, a na następnych: Brooks – 12.2, King – 9.0, Linblom – 7.3 oraz Lane Tech – 6.8.


Już w przyszłym tygodniu ośmioklasiści z publicznych szkół podstawowych zaczną otrzymywać listy, informujące, czy dostali się do wybranych przez siebie szkół.


Kryterium przyjęć stanowi kombinowna ocena składająca się z wyników egzaminów wstępnych, stopni oraz frekwencji z 7 klasy. Przypomnijmy, że sieć szkół dla uzdolnionej młodzieży powstała 6 lat temu, by zapobiec odpływowi najzdolniejszych na przedmieścia i przeprowadzaniu się tam klasy średniej.
W tym roku liczba składających podania do liceów dla uzdolninych spadła o 24 uczniów, ale za to w ub. r. wzrosła o 400, a jeszcze rok wcześniej o 1,700.


Nieznaczny spadek może świadczył o tym, że więcej uczniów korzysta z innych opcji edukacyjnych oferowanych przez chicagowską oświatę publiczną, jak np. programy matury międzynarodowej International Baccalaureate, czy szkoły czarterowe oferujące małe klasy oraz eksperymentalne metody nauczania.
Dyrektor wykonawczy chicagowskiej oświaty publicznej Arne Duncan chciałby dodać jeszcze jedno liceum do istniejącej sieci szkół dla dzieci uzdolnionych, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu placówki znacznie przekracza ich możliwości przyjęć.


W tym roku w całej tej sieci do najlepszych liceów dostanie się tylko 2,565 uczniów. Aż 10,757 uczniów zostanie odrzuconych. Z dyr. Duncanem zgadza się radny Patrick O’Connor, przewodniczący Komitetu ds. Edukacji w Radzie Miejskiej. Radny widzi potrzebę wybudowania dziewiątej szkoły dla dzieci uzdolnionych.


Wzrost liczby chętnych uczniów odnotowały te chicagowskie licea, które legitymują się najlepszymi wynikami nauczania w skali całego stanu.
W liceum Paytona liczba składających podania zwiększyła się o 149 uczniów w porównaniu z rokiem ubiegłym, Whitney Young – o 56, Jones – o 43 i Northside Prep o 20.


Przyczyną tak dużej konkurencji w liceum Jonesa jest między innymi to, że w tym roku szkoła ta dysponuje wyjątkowo małą liczbą miejsc – zaledwie 140.
Ponadto analizy liczbowe pokazują, że Jones Prep, mieszczące się w południowej części śródmieścia (South Loop) przyciągnęło w tym roku o 100 więcej kandydatów niż w roku ubiegłym.


Zainteresowanie liceum Peyton Prep wzrosło w rezutacie przesunięcia się tego liceum z 9. na 3. miejsce w ogólnostanowym rankingu nalepszych szkół
Northside Prep utrzymuje się na 1. miejscu tego rankingu, co niewątpliwie przyczynia się do atrakcyjności tego liceum.
(ao)

REKLAMA

2094040472 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094040756 views

REKLAMA

2095837205 views

REKLAMA

2094041006 views

REKLAMA

2094041144 views

REKLAMA

2094041285 views