REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Poprawki w ustawie hazardowej

Poprawki w ustawie hazardowej

-

Chicago (Inf. wł.) – Zwolennicy rozszerzenia hazaru w Illinois i kasyna w Chicago twierdzą, że sporządzili poprawki do stanowej ustawy hazardowej, które powinny zadowolić gubernatora Pata Quinna i przeciwników hazardu.

 

REKLAMA

Senator stanowy Terry Link (demokrata z Waukegan) powiedział mediom, że poprawki są odpowiedzią na obawy gubernatora Quinna, dotyczące nadmiernej proliferacji hazardu w Illinois oraz braku zabezpieczeń regulacyjnych.

 

Chicagowska Komisja ds. Zwalczania Przestępczości – Chicago Crime Commission – w swoim sierpniowym raporcie ostrzegła, że bez koniecznych zabezpieczeń regulacyjnych przedsięwzięcia hazardowe w Illinois będą narażone na działania przestępcze, korupcję i skandale.

 

Gubernator Quinn – który właśnie powrócił z Chin i Japonii – wyraził gotowość do podjęcia dyskusji z legislatorami na temat ustawy hazardowej.

 

Burmistrz Rahm Emanuel od dawna prowadzi starania o uruchomienie kasyna w Chicago. Burmistrz wielokrotnie wyrażał publicznie nadzieję, że gubernator Quinn podpisze ustawę hazardową, która pozwala na uruchomienie kasyna w Chicago i czterech kasyn w innych rejonach Illinois. Dzięki ustawie Chicago oraz Illinois uzyskałyby źródło nowych dochodów – uważa burmistrz.

 

Ustawę hazardową zatwierdziła Legislatura w maju. Dokument nie został jednak wysłany do gubernatora Quinna, ponieważ groził wetem. Oprócz uruchomienia nowych kasyn gry, ustawa przewiduje między innymi wyposażenie torów wyścigowych w automaty do gier hazardowych. Zwolennicy rozszerzenia hazardu w Illinois twierdzą, że dochody stanu zwiększyłyby się o miliard dolarów rocznie. Krytycy planu ostrzegają przed wzrostem przestępczości i uzależnień hazardowych.

 

Senator Link oświadczył, że głosowanie nad poprawioną wersją ustawy hazardowej mogłoby się odbyć w październiku, w sesji jesiennej Legislatury.


(ao)

REKLAMA

Poprzedni artykułZ inicjatwy KPA
Następny artykułDeportacja przestępców

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks