REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Oszustwa kontraktowe

-

Chicago (Inf. wł., CT, CST) – James M. Duff, politycznie ustosunkowany właściciel firm sprzątających, przyznał się 10 bm. przed Federalnym Sądem Rejonowym w Chicago do oszustw i nadużyć w ramach programu intratnych zleceń miejskich.

Przyznanie się do winy twało nadzwyczaj długo, bo aż 3 godziny. Sędzia federalna Elaine Bucklo czytała po kolei zarzuty z 33-punktowej listy, a Duff na nie odpowiadał twierdząco po krótkiej konsultacji z adwokatem, albo od razu mówił – „tak”. 46-letni Duff z Burr Ridge, przyznał się między innymi do oszustw, prania pieniędzy, przestępstw podatkowych i spiskowania w związku z uzyskaniem przez jego firmy kontraktów zarezerwowanych dla firm mniejszości rasowych, etnicznych i kobiet.

Duff przyznał się, że aby otrzymać kontrakty z preferencyjnej puli posłużył się m.in. swoją 76-letnią matką Patricią oraz afroamerykańskim przyjacielem Williamem Strattonem, którzy figurowali jako fikcyjni właściciele firm.

Oprócz Duffa przed sądem stanie jeszcze 5 innych osób, w tym również jego matka. Firmy Duffa wykonywały intratne zlecenia miejskie np. na sprzątanie Centrum 911 i Komendy Głównej Policji Chicagowskiej.

Adwokat Duffa podkreślił, że choć firmy jego klienta uzyskały umowy w sposób nielegalny, to zawsze wywiązywały się bardzo dobrze ze swoich obowiązków, a więc nie zmarnowały pieniędzy z kieszeni podatnika.

Sędzia Bucklo przyjęła przyznanie się do winy Duffa. W ubiegłym tygodniu oddaliła prośbę Duffa o przyznanie się do winy i odroczyła sprawę sądową do ponie działku, ponieważ Rejonowa Prokuratura Federalna uznała, że jego oferta jest połowiczna. Oskarżyciele domagali się, by Duff przyznał się do wszystkich postawionych mu zarzutów, a nie tylko do niektórych.

Duffowi grozi kilka lat pozbawienia wolności i do miliona dolarów grzywny. Rodzina Duff od lat przyjaźni się z rodziną burmistrza Richarda M. Daley. Kilka miesięcy temu, po ogłoszeniu aktu oskarżenia przeciwko Duffowi, burmistrz Daley bronił go i podkreślał, że robi dobrą robotę dla miasta. W ostatni poniedziałek, po przyznaniu się Duffa do winy, burmistrz Daley wyraził nadzieję, że zostanie on surowo ukarany i że jego przykład posłuży jako ostrzeżenie dla wszystkich, którzy myślą o podobnych oszustwach w ramach programów kontraktowych miasta. (ao)

REKLAMA

2093123516 views

REKLAMA

2093123800 views

REKLAMA

2094920249 views

REKLAMA

2093124050 views

REKLAMA

2093124189 views

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093124332 views