REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Mniejsze cięcia

-

W obliczu fali protestów gubernator Pat Quinn zmniejszył o połowę zapowiadaną redukcję funduszy Departamentu Usług dla Ludności, który między innymi prowadzi programy odwykowe dla narkomanów i alkoholików.

 

REKLAMA

Oryginalnie noszono się z zamiarem zmniejszenia funduszy o $208 milionów. Pod koniec ub. tygodnia z planu tego zrezygnowano i zawiadomiono, że cięcia nie przekroczą $100 milionów. Quinn wyjaśnił, że zastanowił się nad słusznością redukcji funduszy programów obsługujących ludzi, którzy nie kwalifikują się do opieki w ramach federalnego programu Medicaid, pokrywającego koszty sesji odwykowych dla najuboższych.

 

“Nie chcę doprowadzić do tego, by ludzie cierpieli. Na mnie spoczywa odpowiedzialność za budżet. Ale też nie można przesadzać, dlatego czasami muszę powiedzieć nie”.

 

W ub. roku ustawodawcy stanowi zgodzili się przyjąć cięcia budżetu wysunięte przez Quinna. Jednakże wielkość i skutki redukcji funduszy nieco ich przeraziły.

 

Zanim gubernator powiadomił o swej ostatniej decyzji reporterów, jego sekretarka ds. usług dla ludności, Michelle Saddler, powiedziała stanowemu komitetowi senackiemu, że redukcje będą niższe niż początkowo proponowano.

 

Od 1 lipca, kiedy zaczyna się nowy rok fiskalny, Departament Usług dla Ludności będzie musiał radzić sobie z mniejszymi, lecz nie tak drastycznie zredukowanymi funduszami jak przypuszczano. Prywatne agencje pracujące na kontraktach tego departamentu będą zmuszone poszukać innych źródeł zarobków.

(CT – eg)

REKLAMA

Poprzedni artykułOszczędności w powiecie Cook
Następny artykułZebranie Klubu Polonia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks