REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Miasta powinny wprowadzić własne poprawki do ustawy o broni

Miasta powinny wprowadzić własne poprawki do ustawy o broni

-

Gubernator Pat Quinn uważa, iż władze municypalne miast i miasteczek w Illinois powinny mieć prawo do wprowadzenia własnych restrykcji do przepisów uchwalonych przez Legislaturę w sprawie noszenia ukrytej broni palnej – podała wczoraj telewizj WGN.

REKLAMA

Zgodnie z grudniową decyzją Federalnego Sądu Apelacyjnego, do 9 czerwca Legislatura ma uchwalić przepisy pozwalające mieszkańcom Illinois na noszenie ukrytej broni. Federalny Sąd Apelacyjny orzekł, iż obowiązujący w Illinois zakaz noszenia broni palnej godzi w 2. Poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

 

Gubernator Quinn zawsze sprzeciwiał się legalizacji noszenia ukrytej broni, ale obecnie przyznaje, że Illinois musi wykonać nakaz Federalnego Sądu Apelacyjnego.

 

Zdaniem gubernatora Quinna, Legislatura powinna uchwalić ustawę pozwalającą samorządom miejskim w Illinois na wprowadzenie własnych poprawek do ustawy o noszeniu ukrytej broni.

 

Ponadto Quinn uważa, iż ustawa stanowa powinna zabraniać przynoszenia broni w określone miejsca publiczne takie, jak np. stadiony, budynki rządowe, ośrodki handlowe i kościoły.

 

Guberntor opowiada się też za wprowadzeniem zakazu używania broni w stylu militarnym i magazynków o dużej pojemności.

 

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks