REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Lepiej weteranom?

-

Chicago, Waszyngton (CST, inf. wł.) – Dochodzenie Federalnego Zarządu ds. Weterańskich (Veterans Administration, VA) potwierdziło, że od dawna świadczenia otrzymywane przez kombatantów ze stanu Illinois należą do najniższych w kraju. Zarząd ds. Weterańskich twierdzi jednak, że ostatnio polepszyła się sytuacja kombatantów w naszym stanie.

Taką nowinę przekazał nowy sekretarz ds weterańskich R. James Nicholson obydwóm senatorom demokratycznym z Illinois Richardowi Durbinowi i Barackowi Obamie.

Durbin i Obama odnieśli się sceptycznie do wypowiedzi Nicholsona i stwierdzili, że jeśli raport na piśmie wykaże niewłaściwe traktowanie kombatantów z Illinois, to oczekują rekompensaty w szybkim terminie.
Nicholson powiedział, że raport będzie gotowy pod koniec kwietnia.
Zgodnie z prawem, Zarząd ds. Weterańskich ma 30 dni na sprawdzenie raportu, zanim zostanie podany do wiadomości publicznej.
Tak więc raport może zostać opublikowany dopiero 1 czerwca, ale dla senatorów Durbina i Obamy to o 10 dni za późno, ponieważ Nicholson ma się z nimi spotkać w Chicago 20 maja oraz wziąć udział w wiecu z lokalnymi kombatantami.

Michael Olson, dyrektor Zarządu ds. Weterańskich na rejon Chicago oświadczył, że z analiz wynika, iż świadczenia dla lokalnych kombatantów zaczęły poprawiać się w 2002 roku. ale tylko w odniesieniu do nowych podań.
Jak już informowaliśmy, świadczenia kombatantów w Illinois są najniższe w całym kraju i wynoszą średnio 6,802 dol. na osobę – o około 4 tys. dol. mniej w porównaniu z innymi stanami.

Ponadto sen. Durbin domaga się lepszej opieki lekarskiej i psychologicznej dla weteranów cierpiących na zespołu stresu posttraumatycznego.
Durbin przedłożył w Seancie Stanów Zjednoczonych projekt ustawy, wymagającej, by Federalny Zarząd ds. Weterańskich rozszerzył programy leczenia zespołu stresu posttraumatycznego.
Zdaniem senatora, szpitale weterańskie nie posiadają wykwalifikowanego personelu – psychologów i lekarzy – potrafiącego nieść pomoc weteranom, którzy cierpią na ten zespół.

Jak oszacowano od 15 do 30 procent żołnierzy powracających z Iraku i Afganistanu będzie cierpiało na to zaburzenie psychiczne, przyżywając ponownie okropności wojny, ataki strachu, paniki i lęku.
W skali całego kraju w medycznych placówkach weterańskich około 244 tys. kombatantów leczy się na zespół stresu posttraumatycznego.
Trzy medyczne placówki weterańskie w Chicago – szpitale Hines, Jesse Brown i North Chicago – oferują leczenie zespołu stresu posttraumatycznego, ale koncentrują się na samych żołnierzach, pomijając zupełnie niesienie pomocy ich rodzinom.
(ao)

REKLAMA

2094039195 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094039479 views

REKLAMA

2095835928 views

REKLAMA

2094039729 views

REKLAMA

2094039867 views

REKLAMA

2094040008 views