REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Kradzież tożsamości

-

Chicago (CST) – Liczba przypadków kradzieży danych osobowych wzrosła w metropolii chicagowskiej w 2004 r. o 15 procent w porównaniu z rokiem 2003.

Jak wynika z raportu władz federalnych, w zeszłym roku o 11 tys. osób więcej niż w roku poprzednim padło ofiarą kradzieży tożsamości. Skradzione dane osobowe używane są najczęściej w celu popełnienia oszustw kredytowych, ale nie tylko. Przy pomocy skradzionej tożsamości złodzieje uzyskują telefony komórkowe, dokonują przelewów z rachunków bankowych, a nawet uzyskują pracę Federalna Komisja Handlowa (Federal Trade Commission, FTC) oświadczyła, że złodzieje tożsamości najczęściej uzyskują poufne informacje z wyrzuconych rachunków, wystawianych przy zakupie na karty kredytowe lub z niewykorzystanych ofert kredytowych przysyłanych pocztą przez kompanie kredytowe.

Illinois nie jest odosobnionym przypadkiem. W skali całego kraju panuje trend wzrostowy pod względem kradzieży danych osobowych i oszustw będących następstwem tego rodzaju kradzieży. Już w tym roku władze federalne otrzymały 4,400 skarg związanych z oszustwami kredytowymi, które przysporzyły strat na 81.5 mln dolarów, co stanowi 43 procent zeszłorocznych strat – oświadczył James R. McNally z chicagowskiego FBI.

Jego zdaniem, konsumenci powinni skrupulatnie niszczyć wszelkie dokumenty zawierające poufne informacje i uważać udostępniając tego rodzaju informacje w internecie np. na aukcji e-Bay. Ostrzegł przed pułapkami typu „phishing”, w których złodzieje tożsamoś-ci podszywają się pod banki oraz inne instytucje i wysyłają e-maile z prośbą o przekazanie danych osobowych. Weryfikacja raportu kredytowego jest dobrym sposobem sprawdzenia, czy ktoś nie posługuje się naszym nazwiskiem – twierdzą eksperci.

Od 1 marca konsumenci mogą za darmo zamówić dwie kopie takiego raportu. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat kradzieży tożsamościi lub złożenia skargi na ten temat, należy skontaktować się ze specjalną grupą zadaniową powołaną przez władze federalne do walki z tym zjawiskiem:

www.cmift.org
lub
www.consumer.gov/idtheft
(ao)

REKLAMA

2094047345 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094047629 views

REKLAMA

2095844078 views

REKLAMA

2094047879 views

REKLAMA

2094048017 views

REKLAMA

2094048158 views