REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Chicago i Illinois Konferencja i Festiwal After Schulz

Konferencja i Festiwal After Schulz

-

Chicago (Inf. wł.) – W dniach 10-12 grudnia br. odbędzie się w Chicago w Teatrze Chopina Festiwal i Konferencja After Schulz, poświęcona sylwetce Brunona Schulza, modernistycznego pisarza i artysty-grafika polsko-żydowskiego pochodzenia, w związku ze 120. rocznicą jego urodzin i 70 rocznicą śmierci.

 

REKLAMA

Festiwal i konferencja zostały zorganizowane przez Universytet Illinois w Chicago (Wydział Języków Słowiańskich i Wydział Historii), przy współpracy z Funduszem Rodziny Hejna, Konsulatem Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago, Teatrem Chopina,The Polish Book Institute, Tygodnik Powszechny Foundation oraz przy wsparciu Chicago YIVO Society (of YIVO Institute for Jewish Research).

 

Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych celebrowaniem spuścizny artystycznej i dzieła Schulza (1892-1942). Udział wezmą tłumacze i znawcy twórczości Schulza z Polski, Niemiec i USA, między innymi Michael Hofmann, poeta i czołowy tłumacz literatury niemieckiej oraz historycy Tarik Amar i Michael Steinlauf.

 

Centralnym punktem programu będzie pierwsza publiczna prezentacja fragmentów przekładu prozy Schulza na angielski przez tłumaczkę Madeline G. Levine (wykładowca literatury słowiańskiej na Universytecie North Carolina). Trzydniowy program ma też na celu ukazanie kontekstu historycznego i kulturowego, w jakim tworzył Schulz, a więc życia i obyczajów w Galicji przed II wojną światową.

 

Festiwal-konferencję sfinalizuje w środę wieczorem o godz. 8 wspólna zabawa i poczęstunek w stylu galicyjskim w Teatrze Chopina, na którą zapraszają właściciele teatru.

 

Teatr Chopina znajduje się pod adresem 1543 West Division Street w Chicago (na skrzyżowaniu z Milwaukee Ave. i Ashland Ave. na Starym Trójkącie Polonijnym, parking przy Kościele św. Trójcy, 1443 West Division Street). Dodatkowe informacje pod nr. tel. teatru (773) 278-1500 i na witrynie placówki: www.chopintheatre.com.

 

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks