REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Egzamin z pisania

-

Chicago (CT) – W nowym roku szkolnym 2006-07 uczniowie w szkołach Illinois ponownie będą zdawać egzamin z pisania, wyeliminowany w zeszłym roku przez administrację Roda Blagojevicha z powodu deficytu budżetowego.

W ubiegłą środę (21 czerwca br.) Blagojevich podpisał ustawę, na mocy której test z pisania został przywrócony,

Wyliminowanie testu – stosowanego od 1990 r. – ściągnęło na Illinois lawinę krytyki z różnych stron kraju.
Eksperci w dziedzinie edukacji zawstydzili władze Illinois przypominając im, że pisanie jest podstawową, niezbędną w życiu umiejętnością. Podkreślali, że Illinois jest jedynym stanem w całym kraju, który wyeliminował z procedury egzaminacyjnej uczniów cały test z pisania.

Sponsor ustawy, senator stanowy Miguel del Valle (demokrata z Chicago) stwierdził, że eliminacja testu z pisania była głupią decyzją, która przysporzyła Illinois sporo wstydu.

Zgodnie z nowymi przepisami, test pisania będą zdawać pięcio, ośmio i jedenastoklasiści w roku szkolnym 2006-07.
Usunięcie testu z pisania w ubiegłym roku pozwoliło zaoszczędzić 6 mln dol. z kasy stanu.

Niektóre stany – powołując sie na trudności finansowe – wyraziły zainteresowanie wyeliminowaniem niektórych testów, zwłaszcza takich, które nie są obowiązkowe na mocy prawa federalnego “żadne dziecko nie pozostanie w tyle (No Child Left Behind).

Ustawa podpisana przez gub. Blagojevicha zawiera też inne ważne decyzje dotyczące edukacji w Illinois, m.in. zwiększa o 200 dol. fundusze stanowe w przeliczeniu na jednego ucznia.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

Poprzedni artykułDo szkoły letniej
Następny artykułGroźne prądy wodne

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks