REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Daley krytykuje media

-

Chicago (CST, inf. wł.) – Burmistrz Richard Daley obchodzi 10-lecie sprawowania nadzoru nad chicagowskim szkolnictwem publicznym.
Przypomnijmy, że funkcję tę burmistrz Daley otrzymał dekadę temu decyzją Legislatury stanowej, zdominowanej wówczas przez republikanów, którzy żywili cichą nadzieję, iż Daley sobie nie poradzi z trudnym zadaniem.


W ubiegły czwartek (9 czerwca 2005 r.) Daley połajał reportów, że zamiast rozmawiać z nim o rekordowo wysokich wynikach testów czytania, zadają pytania o handel narkotykami w miejskim Departamencie ds. Wodociągów.
Wyraził też niezadowolenie, że aferę narkotykową obwieściły w gazetach większe nagłówki niż wyniki testów czytania.

Edukacja jest najważniejsza, ważniejsza od wszystkiego – stwierdził burmistrz Daley. Dobra edukacja powinna być dla wszystkich mediów głównym tytułem – wyraził przekonanie burmitrz.

Daley zauważył, że handel narkotykami odbywa się codziennie. Jeśli ktoś sprzedaje narkotyki na rogu ulicznym, to nie znaczy, że wszyscy mieszkańcy dzielnicy handlują narkotykami – dodał.

Burmistrz wyraził zadowolenie, że trzecioi ośmioklasiści uzyskali rekordowe wyniki w czytaniu. Testy Iowa (Iowa Test of Basic Skils, ITBS) wykazały, że 43.7 procenta uczniów czyta na wymaganym poziomie lub powyżej niego.
Już drugi rok z rzędu więcej ośmioklasistów czyta na wymaganym poziomie lub powyżej tego poziomu, niż wynosi średnia krajowa – z dumą podkreślił Daley i dodał: jeszcze dekadę temu nikt się nie spodziewał, by system szkolny, w którym 85 procent stanowią ubogie dzieci mógłby uzyskać takie wyniki.
Daley, niemal codziennie udziela mediom wyjaśnień w sprawie kolejnych afer. Najnowsze z nich dotyczą Departamentru Wodociągów.

Burmistrz tłumaczył się już – zawsze bagatelizując – z handlu narkotykami w Departamencie Wodociagów oraz z nadużyć i oszustw w ramach wynagrodzenia i godzin nadliczbowych.

Pierwszą aferą w tej agencji była korupcja – branie i wymuszanie łapówek w zamian za pomoc w uzyskaniu kontraktów miejskich. Część pieniędzy przekazywana była na konta wyborcze różnych prominentów.
Wygląda na to, że radość burmistrza Daley z wyników testów jest przedwczesna.

Eksperci w dziedzinie edukacji odnieśli się sceptycznie do rekordowych wyników, które pojawiły się po technicznych poprawkach w teście Iowa.
Twórca testu Iowa Steve Dunbar z Uniwersytetu Iowa ostrzegł, że „po technicznych dostrojeniach” testu wszelkie rekordowe wyniki powinny być traktowane z rezerwą.
(ao)

REKLAMA

2094171913 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094172197 views

REKLAMA

2095968646 views

REKLAMA

2094172447 views

REKLAMA

2094172585 views

REKLAMA

2094172726 views