REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Claypool nie poprze …

-

Chicago (Inf. wł., CST) – Demokrata Forrest Claypool oświadczył w ubiegłym tygodniu, że nie będzie głosował na demokratę Todda Strogera, ubiegającego się o urząd prezesa Rady Powiatu Cook w listopadowych wyborach powszechnych.

Równocześnie Claypool zapewnił, że nie udzieli oficjalnej rekomendacji politycznej republikaninowi, Tonyemu Peraice.
Claypool, członek Rady Powiatu Cook, oznajmił, że po prostu w listopadowych wyborach powszechnych w ogóle nie odda swojego głosu na żadnego z kandydatów ubiegających się o urząd prezesa Rady Powiatu Cook.

Przypomnijmy, że w marcowych prawyborach Claypool przegrał zmagania o nominację Partii Demokratycznej z ówczesnym prezesem Rady Powiatu Cook Johnem Strogerem, ojcem radnego Todda Strogera.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, prezes Stroger doznał wielu komplikacji zdrowotnych po wylewie krwi do mózgu i okazał się zbyt chory, by sprawować urząd prezesa i ubiegać się o czwartą kadencję w wyborach powszechnych 7 listopada.

Partia Demokratyczna zastąpiła Johna Strogera na liście kandydatów wyborczych jego synem – radnym Toddem Strogerem.
Zdaniem Claypoola, przywódcy partyjni popełnili oszustwo i zakpili sobie „w żywe oczy” z podatników, ponieważ zignorowali lepszych, bardziej kompetentnych kandydatów.

Ponadto – zarzuca Clay pool – wcześniej przywódcy partyjni oszukiwali społeczeństwo, zatajając przed nim zły stan zdrowia prezesa Johna Strogera i niemożność sprawowania przez niego urzędu, by umożliwić jego zwycięstwo w prawyborach w marcu, a sobie – prawo desygnowania jego następcy.
Claypool stwierdził też, że „dotychczasowe dokonania Todda Strogera nie wskazują, by posiadał umiejętności wykonawcze i zabiegał o przeprowadzenie reform”.

Todd Stroger wyraził w ubiegłym tygodniu nadzieję, że spotka się z Claypoolem i zmieni jego zdanie na swój temat.
Natomiast Peraica nazwał Claypoola swoim najlepszym przyjacielem w Radzie Powiatu Cook. Dodał, że choć jest rozczarowany brakiem oficjalnego poparcia ze strony Claypoola, to ma nadzieję, iż jednak uzyska jego głos, oddany „w prywatności kabiny do głosowania”.
(ao)

REKLAMA

REKLAMA

2107696037 views

REKLAMA

REKLAMA

2107696269 views

REKLAMA

2109492660 views

REKLAMA

2107696410 views

REKLAMA

2107696509 views

REKLAMA

2107696617 views