0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisBezpieczeństwo na drogach i ulicach

Bezpieczeństwo na drogach i ulicach

-

Chicago (Inf. wł.) – Stanowy Departament ds. Transportu i Komunikacji (Illinois Department of Transportation, znany jako IDOT) rozpoczął kampanię na rzecz zmniejszenia liczby śmiertelnych wypadków na drogach.

 

REKLAMA

Od poniedziałku (9 lipca) na elektronicznych tablicach ogłoszeniowych nad autostradami pojawiają się hasła przypominające kierowcom o niebezpieczeństwach jazdy np. w stanie nietrzeźwym, sms-owania podczas kierowania samochodem oraz nieużywania pasów (między innymi: “Don’t Drink and Drive,” “Don’t Text and Drive” oraz “Save a Life, Buckle Up”).

 

Kampanię zainicjowała stanowa sekretarz ds. transportu i komunikacji Ann Schneider.

 

Akcja prowadzona jest też w mediach oraz na witrynach społecznościowych – poinformowała w komunikacie prasowym sekr. Schneider.

 

Liczba śmiertelnych wypadków wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

Do 5 lipca tego roku odnotowano w Illinois 479 śmiertelnych wypadków. W zeszłym roku w tym samym okresie było ich 418.

 

Więcej informacji na temat prowadzonej akcji można znaleźć na witrynach internetowych: www.dot.il.gov oraz www.trafficsafety.illinois.gov.

 

Dotychczas na elektronicznych tablicach informacyjnych ukazywały się tylko komunikaty dotyczące stanu dróg – zmknięć i robót drogowych, a także “bursztynowe apele” (amber alerts) dotyczące zaginionych dzieci.

 

***

 

Władze Chicago wprowadzają dodatkowe ostrzeżenia dla kierowców, w celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa pieszych.

 

Ekipy komunalne ustawiają na skrzyżowaniach z pasami dla pieszych dodatkowe oznakowania z napisem “Stop For Pedestrians Within Crosswalk”, przypominające kierowcom o konieczności dania pierwszeństwa pieszym.

 

Warto przypomnieć, że prawo stanowe z 2010 roku wymaga, by kierowca zatrzymał się, gdy pieszy na pasach przechodzi przez jezdnię. Samo zredukowanie prędkości, w celu przepuszczenia pieszego, jest naruszeniem przepisów, które wymagają od kierowcy zupełnego zatrzymania się.

 

Dodatkowe oznakowania chroniące pieszych mają pojawić się w całym mieście kosztem 400 dol. od sztuki – informuje Chicagowski Departament ds. Transportu i Komunikacji (Chicago Department of Transportation).

 

Przedsięwzięcie finansowane jest w każdym okręgu miejskim (ward) z funduszy na infrastrukturę, które mają do dyspozycji ojcowie miasta.

 

(ao)

REKLAMA

2126824782 views

REKLAMA

REKLAMA

2126824799 views

REKLAMA

REKLAMA

2128621119 views

REKLAMA

2126824809 views

REKLAMA

2126824813 views

REKLAMA

2126824817 views