REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Ameryki Romantyczny gubernator zmierzy się z siostrą satyryka

Romantyczny gubernator zmierzy się z siostrą satyryka

-

Wybory w Karolinie Południowej

 

REKLAMA

W Karolinie Południowej wybory do Kongresu zapewnią dobrą rozrywkę. Były gubernator, republikanin Mark Sanford, który zasłynął z afery miłosnej, zmierzy się z demokratką Elizabeth Colbert Busch, siostrą znakomitego satyryka Stephena Colberta.

 

Sanford wygrał nominację GOP-u na miejsce w Izbie Reprezentantów, gdzie spędził trzy kadencje, zanim objął urząd gubernatora. Elizabeth Colbert Busch jest dyrektorem rozwoju biznesu w Restoration Institute przy Clemson University.

 

Oboje ubiegają się o miejsce zwolnione przez kongr. Tima Scotta, którego wyznaczono do dokończenia kadencji sen. Jima DeMinta powołanego na szefa konserwatywnej Heritage Foundation.

 

Sanford uchodził za wschodzącą gwiazdę Partii Republikańskiej, gdy w 2009 roku przepadł bez wieści. Personel utrzymywał, że gubernator udał się na samotną górską wspinaczkę. Wkrótce okazało się, że nie szukał kontaktu z przyrodą, lecz z zamieszkałą w Argentynie kochanką Marią Belen Chapur. Na konferencji prasowej przyznał się do romansu. Dwa tygodnie później opuściła go żona, Jenny.

 

Mark Sanford pozostał na stanowisku do końca kadencji. Stanowa Legislatura udzieliła mu nagany za wydatki związane z ro-mansem. Sanford musiał zapłacić 70 000 dolarów za naruszenie przepisów etycznych.

 

W stanie religijnych konserwatystów Sanford doskonale zdaje sobie sprawę z siły słów zaczerpniętych z Biblii. Nic też dziwnego, że powołując się na wypowiedzi Chrystusa o wybaczeniu, zaskarbił sobie sympatię wyborców.

 

“Wierzymy, że znalazł pokój w Bogu. Jeśli Bóg mu wybaczył, to i my musimy to zrobić. Musimy wysłać go do Kongresu”, mówią wyborcy.

 

W ubiegłym roku Mark Sanford zaręczył się z Marią Belen Chapur. Nie wiemy, czy jest to narzeczeństwo na odległość, czy Argentynka sprowadziła się do Karoliny Południowej.

 

Brat rywalki Sanforda, Stephen Colbert, postara się tę sprawę wyjaśnić. Już teraz uczestniczy w dochodowych imprezach na rzecz swojej siostry. Elizabeth Colbert Busch na pewno wystąpi w popularnym programie telewizyjnym swego brata “Colbert´s Report”.

 

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks