REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Ameryki "Szczur I klasy"

"Szczur I klasy"

-

Harry Reid, lider demokratycznej większości w Senacie, nie jest znany z hyperbolicznych wystąpień, lecz z łagodnego głosu, tak cichego, że na konferencjach prasowych reporterzy dobrze muszą nadstawiać ucha.

 

REKLAMA

Wiadomo jednak, że sytuacja się zmienia, gdy kogoś złapie na kłamstwie. Choć wydaje się mało prawdopodobne, by uczciwość była najwyżej cenioną cechą w Waszyngtonie, to trzeba pamiętać, że kłamanie wyborcom jest powszechnie tolerowane, podczas gdy kłamanie sobie nawzajem jest niewybaczalnym grzechem.

 

Zapytany przez reportera Huffington Post, Ryana Grim, czy demokrata Bill Magwood, członek Nuklearnej Komisji Regulacyjnej, ma szansę na objęcie funkcji przewodniczącego NRC, Reid długo dobierał słowa, po czym wypalił: “W tym biznesie jedyna rzecz jaką masz, to twoje słowo. Można bronić jednostronnego stanowiska swojej partii, co nie jest równoznaczne z mówieniem o ludziach złych rzeczy. Bill Magwood jest jednym z najbardziej nieetycznych, niekompetentnych osób, z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia. Siedział na tym krześle, patrzył na mnie i kłamał. Nigdy nikt nic takiego nie zrobił”.

 

Reid jest zdecydowanym przeciwnikiem magazynowania odpadów nuklearnych w górach Yucca w Newadzie. Popierając Obamę od początku jego pierwszej kampanii prezydenckiej uzyskał obietnicę zablokowania tego projektu. Magwood zapewniał, że jest równie gorącym przeciwnikiem projektu, a w rzeczywistości działał przeciw wysiłkom na rzecz zamknięcia Yucca.

 

“Nigdy nie zapomnę, jak zdradzieckim, żałosnym kłamcą jest ten człowiek. Rozmawialiśmy o tym, zapewniał, że nie ma powodu do zmartwienia, po czym okazało się, że współpracuje z republikanami”.

 

Pod koniec 2011 roku HP informował, że Magwood działa ręka w rękę z republikanami i przedstawicielami przemysłu nuklearnego w celu usunięcia przewodniczącego NRC, Grega Jaczko. To samo robił w latach dziewięćdziesiątych, Terry´emu Lash, swemu przełożonemu w Departamencie Energetyki. “Ostatecznie wykryłem, że Magwood był nielojalnym, nieuczciwym spryciarzem”, mówi Lash, były szef Magwooda.

 

Publiczna krytyka sen. Reid oznacza, że szanse Magwooda na stanowisko przewodniczącego NRC są bardzo nikłe, nawet jeżeli Reid odejdzie z Senatu.

 

Z powodu intryg Magwooda Jaczko zrezygnował w czerwcu ze stanowiska. W tym czasie był postrzegany jako jego następca. Znając opinie sen. Reida administracja Obamy mianowała na to miejsce Allison MacFairlane.

 

“Manewry Magwooda są niewybaczalne. Jest szczurem pierwszej klasy. Kłamał wszystkm i realizował swój własny plan. Jest posłusznym narzędziem przemysłu nuklearnego”, powiedział lider senackich demokratów.

 

(HP – eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks