REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Ameryki Oficjalna religia w Karolinie Północnej?

Oficjalna religia w Karolinie Północnej?

-

Ustawodawcy z Karoliny Północnej wnieśli propozycję dotyczącą ustanowienia chrześcijaństwa jako oficjalnej religii stanowej. Jedenastu republikanów wychodzi z założenia, że wola stanu, jako “suwerennej” jednostki administracyjnej, nie może być blokowana przez sąd.

 

REKLAMA

Propozycja jest odpowiedzią na wniosek, jaki wpłynął do sądu z żądaniem wstrzymania komisarzy powiatu Rowan przed rozpoczynaniem posiedzeń rady modlitwą.

 

Karolina Północna usiłuje odseparować się od federalnego rządu, szczególnie w kwestii dotyczącej “Obamacare” i kontroli broni.

 

Propozycja ustawy stwierdza, że stosowanie się do I Poprawki do Konstytucji obowiązuje tylko rząd federalny i nie wstrzymuje rządów stanowych, lokalnych ani okręgów szkolnych przed wprowadzaniem przepisów niezgodnych z Konstytucją. Ponadto ustawa przypomina, że X Poprawka, która mówi, że zakres władzy niezarezerwowanej przez federalny rząd przechodzi na stany i zabrania sądom wydawania wyroków z powołaniem się na I Poprawkę przeciw stanom i lokalnym władzom.


(HP – eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks