REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Z Ameryki Dick Cheney: "Palin to pomyłka"

Dick Cheney: "Palin to pomyłka"

-

Były wiceprezydent Dick Cheney skrytykował senatora Johna McCaina za decyzję z 2008 roku, gdy jako kandydat GOP-u na prezydenta na swoją partnerkę wyborczą wybrał Sarę Palin.

 

REKLAMA

W wywiadzie dla ABC Cheney powiedział, że lubi byłą gubernator Alaski, uważa ją za osobę atrakcyjną, lecz całkowicie nieprzygotowaną do stanowiska wiceprezydenta, który w razie niespodziewanych okoliczności będzie musiał stanąć na czele państwa. “I pod tym względem sen. McCain popełnił błąd”, stwierdził Cheney.

 

Podczas wyborów w 1976 roku Gerald Ford powierzył Cheney´emu zadanie wyboru kandydata na wiceprezydenta. Takie samo zadanie przypadło mu w 2000 roku, kiedy to po “szczegółowej selekcji” zaproponował Bushowi siebie.

 

“Jest rzeczą ważną sprawdzenie pryeszłości kandydata, płeć, pochodzenie. Nigdy nie można jednak pominąć pytania, czy kandydat na wiceprezydenta jest zdolny do kierowania państwem. Sara Palin tego testu nie przeszła”.

 

John McCain nie przyjął krytyki pokornie. “Zawsze jestem zadowolony z komentarzy wygłaszanych z 4-letnim opóźnieniem. Szanuję wiceprezydenta. Z Cheneyem nie doszliśmy również do porozumienia na temat torturowana ludzi”.

 

McCain występował przeciw torturom stosowanym w czasie wojny w Iraku. W 2005 roku wniósł poprawkę do budżetu Departamentu Obrony zabraniającą amerykańskiemu personelowi stosowania tortur wobec zatrzymanych. Bush groził wetem, lecz po zatwierdzeniu poprawki przez Kongres ostatecznie podpisał tzw. signing statement, co dało mu możliwość ignorowania tego wniosku.

 

W poniedziałkowym programie Fox & Friends na Fox News McCain oświadczył, że dumny jest z Sary Palin. Podobną opinię wyraziła córka Cheney´ego Liz Cheney pisząc: “Rzadko nie zgadzam się z najlepszym ze wszystkich wiceprezydentów, uważam jednak, że Sara Palin ma wyższe kwalifikacje niż Obama razem z Bidenem. Za to, co zrobiła dla partii zasługuje na olbrzymi szacunek”.

 

(ABC, FN – eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks