REKLAMA

2132655757 views

REKLAMA

2132655755 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Tomasz Witkowski

-

Rok 2020 był dla mnie rokiem trudnym. Na początku roku z Chin dotarł do USA niebezpieczny, śmiertelny wirus – zwany COVID-19. Wkrótce opanował cały świat i zmienił życie każdego człowieka. W marcu miasto Chicago zostało objęte kwarantanną. Ta kwarantanna była dla mnie wielką niespodzianką. Nagle zamknięta została szkoła amerykańska, a także szkoła polska, skończyły się spotkania z przyjaciółmi, odwołane zostały treningi piłki nożnej i mecze. I jak tu żyć bez piłki? Nie było łatwo! Grałem z kolegami w piłkę na komputerze, bo innego wyjścia nie było. Rozpoczęła się szkoła wirtualna przez internet, która trwa do dzisiaj. Nie lubię uczyć się przez Internet! Marzę, żeby iść znowu do szkoły i spotkać się z kolegami i koleżankami, pośmiać się z nimi, porozmawiać, a czasem nawet pokłócić się.

Wakacje tego roku były zupełnie inne niż zawsze. Od 14 lat, każde wakacje spędzam w Polsce z moją rodziną. W tym roku z powodu epidemii nie mogłem polecieć do dziadków do Polski. To było bardzo smutne, bo ja uwielbiam latać do Polski i bardzo mi tego brakowało. Rodzice w zamian zabrali mnie i moją siostrę do domu wczasowego nad jeziorem w Michigan. To nie to samo co wakacje w Polsce, ale było tam bardzo fajnie. Po raz pierwszy w życiu łowiłem ryby i nawet udało mi się złapać kilka rybek. Codziennie pływałem też kajakiem dookoła jeziora, a wieczorem rozpalaliśmy z siostrą ognisko. Nauczyłem się też grać w pokera i odkryłem, że nie mam szczęścia w kartach. Ten wyjazd zapamiętam jako pozytywne doświadczenie w 2020 roku.

REKLAMA

Po wakacjach miałem nadzieję, że wrócę do szkoły. Jednak w związku z dużą ilością zachorowań na COVID szkoła nadal niestety odbywa się przez internet.

Gdy otrzymałem wiadomość z polskiej szkoły na Trójcowie, że rok szkolny rozpoczniemy w szkole to byłem bardzo szczęśliwy. W końcu mogłem spotkać kolegów, koleżanki i nauczycieli. Chociaż nadal trzeba zachowywać dystans społeczny i nosić maseczkę, to i tak fajnie jest usiąść w ławce szkolnej.

W tym roku nauczyłem się cierpliwości i tego, że nie można tracić nadziei. Wierzę, że następny rok 2021 będzie lepszy dla mnie i wszystkich ludzi, i że wirus będzie pokonany. Mam też nadzieję, że w następne wakacje spotkam się z moją rodziną w Gdańsku.

Tomasz Witkowski

15 lat

Szkoła im. Trójcy Świętej w Chicago

Mam 15 lat i uczęszczam do I klasy liceum w Polskiej Szkole im. Trójcy Świętej w Chicago. Interesuję się sportem. Gram w piłkę nożną w klubie FC Blues. Kibicuję Robertowi Lewandowskiemu, który jest moim idolem

REKLAMA

2129607692 views
Poprzedni artykułMaya Woroszyło
Następny artykułAlexandra Sankowska

REKLAMA

REKLAMA

2129607708 views

REKLAMA

REKLAMA

2131404028 views

REKLAMA

2129607718 views

REKLAMA

2129607721 views

REKLAMA

2129607725 views