REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia "Złota" afera w USA. Firma THR & Associates znika z rynku

"Złota" afera w USA. Firma THR & Associates znika z rynku

-

Afera wybuchła w maju, kiedy dziennikarze stacji CBS odkryli, że Firma THR & Associates zajmująca się skupem złota, zaniżała cenę skupowanego kruszcu. Efektem śledztwa dziennikarskiego stało się śledztwo federalne. W jego efekcie, w ciągu ostatnich dni THR & Associates zamknęła swoje przedstawicielstwa w całych Stanach Zjednoczonych.

Przed trzema miesiącami dziennikarze stacji CBS chcieli sprzedać złoto w kilku oddziałach firmy THR & Associates. W czterech na pięciu z nich sprzedawcy zaniżyli wartość złota oferując za nie mniej niż jedną czwartą prawdziwej jego wartości.

REKLAMA

Co więcej, w ubiegłym roku firma deklarująca zyski w wysokości ok. 200 mln dolarów, w kwietniu 2012 wystawiła czeki bez pokrycia o wartości 1,7 mln dolarów.

W wyniku prowadzonego śledztwa, kilku pracowników firmy ujawniło były mechanizmy działania THR & Associates. Jeden z nich zdradził, że nie zdawał sobie sprawy, że czeki, które wydawał klientom są bez pokrycia.

Pracownicy uważają jednak, że to dyrektor Jeff Parsons i jego “zamiłowania do ekstrawaganckich wydatków” są powodem braków w kasie. Jak ujawniła prokuratura dyrektor ma również ogromne zaległości wobec amerykańskiego urzędu podatkowego.

W maju THR & Associates obiecała zwrócić klientom pieniądze, jednak wielu z nich pieniędzy nie odzyskało, a firma w dalszym ciągu wypisywała czeki bez pokrycia. Klienci otrzymali jednak oświadczenie zapewniające o zwrócieniu pieniędzy a także wskazówki, jak nie dać się oszukać sprzedając złoto.

ZOBACZ MATERIAŁ TV CBS:

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks