REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaZatrważające statystki. Coraz więcej policjantów ginie na służbie

Zatrważające statystki. Coraz więcej policjantów ginie na służbie

-

Od początku  2011 roku na służbie zginęło 49 policjantów. Statystyki są bezlitosne – liczba ta rośnie z roku na rok.  Według Prokuratora Generalnego USA niezbędne są zmiany w szkoleniu funkcjonariuszy i ich zabezpieczeniu, ale do tego potrzebne jest  zaangażowanie ze strony stosownych agencji.

fot./ Policjanci nie mają obowiązku noszenia kamizelek kuloodpornych

Statystyki Funduszu Pamięci Funkcjonariuszy Służb Porządkowych (National Law Enforcement Officers Memorial Fund) przedstawiają zatrważające dane. Do początku marca br. w całym kraju zginęło 49 funkcjonariuszy. W analogicznym okresie roku ubiegłego śmierć poniosło 41 oficerów. Oznacza to, że statystyki poszybowały w górę o 20 proc.

REKLAMA

Prokurator Generalny USA, Eric Holder dodaje, że od stycznia aż 23 policjantów zmarło w wyniku postrzałów. Według danych przekazanych przez Holdera w 2010 zginęło 162 oficerów. Dla porównania, rok wcześniej śmierć poniosło 117 policjantów.

Holder nie ukrywa, że tempo w jakim wzrasta liczba zabitych na służbie jest alarmujące. W związku z tym prokuratura chce opracować i wprowadzić w życie nowy program, Law Enforcement Safety Initiative, który ma podnieść bezpieczeństwo pracowników służb mundurowych. Prokurator chce zaangażować w swój projekt zarówno komendantów różnych jednostek policyjnych, jak i szefów organów ochrony porządku publicznego. Oczekuje również aktywnego zaangażowania ze strony wszystkich prokuratorów w kraju.

Eric Holder nie wykluczył zgłoszenia projektu ustawy o wycofania z rynku wydłużonych magazynków (przypomnijmy, że w czasie styczniowej strzelaniny w Tucson w Teksasie Jared Loughner użył właśnie tego rodzaju magazynków).

Zdaniem prokuratora najpierw należy skoncentrować się na skrupulatnej egzekucji obowiązującego prawa. W ślad za tym Holder wystosował memorandum do wszystkich prokuratorów nakazując weryfikację wyroków dla recydywistów  pod kątem ewentualnegosurowszych wyroków.

Inicjatywa Holdera przewiduje również wyłożenie przez rząd pieniędzy na nowe kamizelki kuloodporne.

Nie oznacza to jednak, że organy państwowe bezczynnie przyglądają się całej sytuacji. Od 1999 roku Departament Sprawiedliwości wydał już na kamizelki 277 mln. dolarów. Większość jednostek policyjnych w całym kraju jestw nie zaopatrzona, jednak od decyzji policjantów zależy, cyz je na siebie włożą, ponieważ nie ma obowiązku nakładania ich przed akcją.

W październiku zeszłego roku, rozpoczęto również projekt o nazwie VALOR, w ramach którego przeprowadzane są szkolenia  mające nauczyć oficerów przewidywania zagrożeń i zachowania w obliczu agresji.

PT

REKLAMA

2123339940 views

REKLAMA

REKLAMA

2123339957 views

REKLAMA

REKLAMA

2125136277 views

REKLAMA

2123339967 views

REKLAMA

2123339973 views

REKLAMA

2123339977 views