REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zamachowiec z Bostonu usłyszał zarzuty

Zamachowiec z Bostonu usłyszał zarzuty

-

19-letni Dżochar Carnajew, jeden ze sprawców zamachu terrorystycznego w Bostonie, został oskarżony o użycie broni masowego rażenia i zniszczenie własności, w rezultacie czego nastąpiła śmierć. Jego starszy brat, a zarazem wspólnik zamachu 26-letni Tamerlan Carnajew zginął w piątek w czasie wymiany ognia z policją.  

Dżochar Carnajew usłyszał zarzuty. fot.:FBI
Dżochar Carnajew usłyszał zarzuty. fot.:FBI

REKLAMA

Carnajewowi grozi kara śmierci lub dożywotniego więzienia. Z aktem oskarżenia zapoznano go w szpitalu Beth Israel w Bostonie. 

19-latek, naturalizowany obywatel USA pochodzenia czeczeńskiego, jest studentem. Ze względu na liczne rany, w tym również w wyniku postrzału w szyję nie jest w stanie mówić. Podobno odpowiada na pytania pisemnie. Wiadomości tej nie  potwierdziła policja.

W poniedziałek, tydzień po wybuchu dwóch bomb, które spowodowały śmierć trzech osób i zranienia 176 innych, z których 10 osób straciło kończyny, Boston wraca do normalności.

Wczoraj odbyły się nabożeństwa żałobne dwóch śmiertelnych ofiar zamachu, 29-letniej Krystle Campbell i studentki z Chin Lingzi Lu.

O godzinie 14:50, w czasie, gdy w ubiegły poniedziałek eksplodowały  dwie bomby w tłumie ludzi zgromadzonych na mecie bostońskiego maratonu, ofiary uczczono minutą ciszy.

Na ślad sprawców trafiono dzięki kamerom monitorującym zainstalowanym na ulicach Bostonu, mediom i kibicom maratończyków. Dokładne sprawdzenie zdjęć pozwoliło ustalić, kto podłożył bomby.

Dzień po ataku młodszy Carnajew udał się do sali gimnastycznej Uniwersytetu Massachusetts-Dartmouth. Tam w rozmowie z kolegą, Zachem Bettencourt, powiedział: “To co się dzieje, to szaleństwo. Pomyśleć tylko, jak łatwo jest zrobić bomby. Takie tragedie cały czas mają miejsce w Afganistane i Iraku”. Nieco później na swoim twitterze napisał, że jest człowiekiem pozbawionym stresów.

Policja twierdzi, że bracia Carnajew mieli tyle bomb i broni, że można przypuszczać, iż planowali więcej ataków.

(HP – eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA