REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaZagadka nagłej śmierci ptaków rozwikłana

Zagadka nagłej śmierci ptaków rozwikłana

-

fot.AP/ Według ornitologów, za śmierć ptaków należy winić stres i strach

Stres i strach wywołane puszczanymi w noc sylwestrową fajerwerkami spowodowały niecodzienne zjawisko: nagłą śmierć tysięcy ptaków w małej niewielkiej miejscowości Beebe, w stanie Arkansas. Tuż po północy spadło na ziemię 2 – 3 tysięcy ptaków.

Pierwsze informacje o spadających z nieba martwych ptakach zaczęły napływać jeszcze w piątek przed północą. Leżały na dachach, gałęziach i podwórkach.

REKLAMA

Jak podaje agencja AP, ogółem naliczono ponad blisko trzy tysiące padłych ptaków. Poza terenami Beebe nie zanotowano podobnego zjawiska. 

Zdaniem ornitologów pokaz fajerwerków prawdopodobnie wywołał u ptaków, w szczególności u przedstawicieli gatunku epoletnik krasnoskrzydły, tak wielką panikę, że przerażone nie kontrolowały już lotu, lecz wpadały na domy, samochody i na siebie nawzajem.

“Ptaki leciały na poziomie dachów domów, a nie na poziomie szczytów drzew”, żeby uniknąć eksplozji nad sobą – wyjaśniła ornitolog Karen Rove. Jak dodała, ptaki, o których tu mowa – kosy, zaczęły wtedy wpadać na budynki itp., bo mają słaby wzrok.

Przedstawiciele władz Arkansas zebrali około 65 martwych ptaków. Zostały one wysłane do laboratoriów stanowej komisji ds. zwierząt i drobiu, a także do ośrodka zdrowia fauny i flory w Madison, w stanie Wisconsin.

IN (AP, PAP)

4 KOMENTARZE

  1. bzdura ze az smiech ogarnia to poczatek przebiegunowania ziemi a nie epidemia przyroda zaczyna sie gubic a pierwsze ptaki bo one sa narazone najbardziej a ten gatunek jest pewnie najdelikatniejszy a w jeziorze to najpierw zbadac nalezy temperature i pole magnetyczne dgyz ryby sa równiez bardzo wrazliwe na takie zmiany a oni pisza tylko bzdury by ludzi omamunic

REKLAMA

2122999610 views

REKLAMA

REKLAMA

2122999627 views

REKLAMA

REKLAMA

2124795947 views

REKLAMA

2122999637 views

REKLAMA

2122999643 views

REKLAMA

2122999647 views