REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Zabójca z Tucson przejdzie badania psychiatryczne

Zabójca z Tucson przejdzie badania psychiatryczne

-

Jared Lee Loughner, który oskarżony jest o dokonanie maskary w Tucson w styczniu tego roku, musi poddać się badaniom psychiatrycznym – taką decyzje podjał sąd. Od wyniku testów zależeć będzie czy 22-latek będzie uczestniczył w wytoczonym przeciwko niemu procesie sądowym. Laughnerowi grozi nawet kara śmierci.

fot.CNN/ Jarred Lee Loughner przejdzie badania psychiatryczne, któruch wyniki zdecydują czy będzie uczestniczył  w procesie

Według informacji podanych przez biuro Prokuratora Generalnego z siedzibą w Tuscon, decyzją sędziego Jared Lee Loughner będzie musiał poddać się badaniom psychiatrycznym. W tym celu ma się on jak najszybciej udać do specjalistycznej placówki w Springfield w stanie Missouri. Badania nie maja na celu ustalenie, czy w chwili popełnienia przestępstwa Loughner był chory psychicznie, lecz określenie czy jego obecny stan zdrowia pozwala na udział w procesie sądowym.

REKLAMA

2147483647 clicks

Obrońcy Loughnera twierdzą, że fizyczne przemieszczenie oskarżonego z Tuscon do Springfield bardzo negatywnie wpłynie na jego stan psychiczny, ponieważ oskarżony jest „poważnie chory”. Prawnicy odradzają ten krok, dodając, że może on pogorszyć komunikację oskarżonego z jego prawnikami.

Opini tej nie podzielił jednka sędzia okręgowy Larry Burns, który przychilił sie się do wniosku prokuratury, która już wcześniej wnosiła o przeprowadzenie badań.

„Zdaję sobie sprawę z tego, że tymczasowe przeniesienie oskarżonego do Springfield może stanowić utrudnienie dla linii obrony. Jednak tego utrudnienia nie da się uniknąć.” – oświadczył sędzia podkreślił. Badania Lughnera muszą odbyć się nie później niż 29 kwietnia.

Jarred Lee Loughner usłyszał w sumie 49 zarzutów w związku z masakrą, do której doszło na początku stycznia w Tucson. 22-latek otworzył ogień do osób przybyłych na spotkanie z kongresmenką Gabrielle Giffords, zabijając 6 z nich i raniąc 13. Jedną z postrzelonych była sama Giffords.

Loughner jest oskarżony o zabójstwo m.in. federalnego sędziego okręgowego Johna M. Rolla oraz współpracownika Giffords Gabriela M. Zimmermana. Postawiono mu mu również zarzut zabójstwa czterech innych osób „uczestniczących w zgromadzeniu na szczeblu federalnym”. Wszystkie z tych zarzutów, w świetle prawa federalnego, w przypadku orzeczenia winy, kwalifikują się do zastosowania wobec skazanego kary śmierci.

Loughner utrzymuje, że jest niewinny.

PT

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2131795796 views

REKLAMA

REKLAMA

2131795811 views

REKLAMA

REKLAMA

2133592131 views

REKLAMA

2131795821 views

REKLAMA

2131795824 views

REKLAMA

2131795828 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek