REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia WikiLeaks płaci za obronę swojego informatora

WikiLeaks płaci za obronę swojego informatora

-

Portal WikiLeaks przekazał 15 tys. dolarów na poczet obrony amerykańskiego żołnierza, który wykradł a następnie przekazał portalowi setki tysięcy tajnych dokumentów dotyczących wojen w Iraku i Afganistanie oraz amerykańskiej dyplomacji. Do tej pory organizacja Juliana Assanga na konto obrońców Bradleya Manninga przekazała już 100 tys. dolarów.

fot. Bradley Manning jest oskrażony o ujawnienie tajnych rządowych dokumentów

„Kwota 15 tys. dolarów, przekazana przez WikiLeaks pozwoli zapewnić Bradley’owi należną mu obronę i sprawiedliwy proces” – skomentował otrzymanie darowizny Mike Gogulski z organizacji „Sieć Obrony Bradley’a Manninga” . Do tej pory WikiLeaks już wielokrotnie przekazywało organizacji spore sumy pieniędzy z przeznaczeniem na pokrycie kosztów prawnej obrony żołnierza oskarżonego o ujawnienie tajnych dokumentów. 23-letniego Bradley’a Manninga oskarżono w tym roku o przejęcie tajnego nagrania wideo z zapisem dokonanego w 2007 roku w Bagdadzie amerykańskiego ataku śmigłowcowego, w którym zabito dwóch dziennikarzy Reutersa oraz o ściągnięcie plików z ponad 150 tys. dokumentów Departamentu Stanu USA.

REKLAMA

Wojskowy analityk komputerowy został aresztowany w połowie 2010 roku i przebywa obecnie w areszcie w bazie Marines w Quantico w Wirginii. Do tej pory nie wyznaczono daty jego procesu.

MNP (AP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks