REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polityka Wideo. Gabrielle Giffords odchodzi z Kongresu

Wideo. Gabrielle Giffords odchodzi z Kongresu

-

Kongresmanka Gabrielle Giffords rezygnuje z zasiadania w Kongresie. Demokratyczna polityk z Arizony, która rok temu została postrzelona podczas spotkania z wyborcami, w specjalnym wideo poinformowała, że w tym tygodniu złoży mandat, aby skoncentrować się na rehabilitacji.

fot. YouTube/ Gabrielle Giffords w tym tygodniu złoży rezygnację z Kongresu

REKLAMA

2147483647 clicks

Mimo że Gabrielle Gifford poczyniła ogromne postępy od strzelaniny, w której zginęło 6 osób, a ona sama w krytycznym stanie, z kulą w mózgu trafiła do szpitala, to droga do pełni sprawności jest jeszcze dla 41-letniej polityk bardzo długa. Giffords ma poważne problemy z mówieniem i chodzeniem, i wciąż poddawana jest intensywnej fizykoterapii. W powrocie do zdrowia wspiera jej nieustannie jej mąż, były astronauta Mark Kelly.

Zobacz: Minął rok od strzelaniny w Tucson

W nagraniu, które w niedzielę Gabrielle Giffords opublikowała na swej stronie internetowej, polityk przyznaje, że niewiele pamięta z tragicznego dnia 8 stycznia 2010 roku, ale nigdy nie zapomni zaufania jakie otrzymała od ludzi, którzy wybrali ją na swą reprezentantkę w Kongresie. „dziękuję za Wasze modlitwy i za to, że daliście mi czas na powrót do zdrowia. „Mam jeszcze przed sobą dużo pracy, aby powrócić w pełni do sił i dlatego uznałam, że będzie najlepiej dla Arizony, jeżeli w tym tygodniu złożę rezygnację” – powiedziała Giffords. Kongresmanka zapowiada jednak, że powróci do pracy na rzecz swego stanu.

Gabrielle Goffords w poniedziałek spotka się z wyborcami, którzy przed rokiem przyszli się z nią spotkać w Tucson, do których ogień otworzył Jared Loughner. Zabił on 6 osób i ranił 13.

W tym tygodniu demokratyczna polityk na ręce przewodniczącego Izby Reprezentantów Johna Boehnera złoży oficjalny list z rezygnacją z mandatu. Pismo otrzyma także gubernator Arizony Jan Brewer, która w ciągu 72 godzin od otrzymania rezygnacji zarządzi specjalne wybory uzupełniające. Republikańska gubernator przyznała, że wierzy iż Gabby Giffords nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i powróci do polityki.

Zobacz: Wideo. Pierwszy wywiad Gabrielle Giffords od czasu strzelaniny

Gabrielle Giffords w Kongresie USA od 2007 roku reprezentowała ósmy okręg wyborczy stanu Arizona. Na politycznej mapie stanu, zdominowanej przez Republikanów, Giffords była niewątpliwie wschodzącą gwiazdą Partii Demokratycznej, cieszącą się dużym poparciem wyborców, o czym przekonała się w 2010 roku, wygrywając kolejne wybory do Kongresu.

Po ogłoszeniu rezygnacji Giffords, pojawiły się głosy, że o jej miejsce w Kongresie powinien ubiegać jej mąż, były astronauta NASA Mark Kelly.

mp

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VAetv47b-Eg&feature=youtu.be[/youtube]

REKLAMA

2131796028 views

REKLAMA

REKLAMA

2131796043 views

REKLAMA

REKLAMA

2133592363 views

REKLAMA

2131796053 views

REKLAMA

2131796056 views

REKLAMA

2131796060 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek