REKLAMA

2126710313 views

REKLAMA

2126710311 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaTSA przygotowuje ułatwienia dla “zaufanych podróżnych”

TSA przygotowuje ułatwienia dla “zaufanych podróżnych”

-

Osoby często podróżujące samolotami niebawem będą mogły skorzystać z nowego programu dla “zaufanych podróżnych” i szybciej przechodzić przez kontrole bezpieczeństwa. Nowe zasady wejdą w życie prawdopodobnie jesienią tego roku. Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) zapowiada także zmiany w przeprowadzaniu kontroli u dzieci.

fot. Osobiste rewizje i dotykanie podróżnych przez pracowników TSA budzi wiele kontrowersji

Z pilotażowego programu, który umożliwiałby szybsze odbywanie lotniskowych kontroli, mieliby skorzystać głównie ci, którzy często podróżują samolotami np. biznesmani. Kluczowym warunki partycypacji w programie byłoby wcześniejsze przechodzenie szczegółowych kontroli, tzw. background screening. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji „zaufani podróżni”, którzy nie stanowią potencjalne zagrożenia nie będą poddawani szczegółowej kontroli na lotniskach.

REKLAMA

Program może ruszyć już jesienią tego roku, jednak TSA nie chce się oficjalnie zobowiązywać. „To skomplikowana sprawa, więc wolimy obiecać mniej, a zrobić więcej” – powiedział dyrektor TSA John Pistole.

Jak poinformował Pistole, rozpoczęto już rozmowy z liniami lotniczymi na temat udostępniania informacji na temat podróżnych, które miałyby usprawnić kontrole bezpieczeństwa. Za wprowadzeniem takiego programu opowiada się U.S. Travel Association, zrzeszające hotele, linie lotnicze i wypożyczalnie samochodów. Organizacja ta już wcześniej prowadziła kampanię na rzecz wprowadzenia zmian.

Równolegle z nowym programem omawiana jest kwestia kontroli osobistych przy pomocy skanerów oraz osobistych rewizji, szczególnie u dzieci. Pistole przypomniał, że terroryści używali już dzieci w celu dokonania ataku, ale zapowiedział zmiany w dotychczasowych procedurach. „W niedalekiej przyszłości ogłosimy zmiany w naszej polityce dotyczącej kontroli dzieci” – zapewnił dyrektor TSA.

Kontrolowanie dzieci na lotniskach wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie po wydarzeniu z kwietnia br., kiedy na lotnisku w Nowym Orleanie przeprowadzono kontrolę 6-latki. Film, na którym widać jak funkcjonariuszka TSA dotyka dziewczynkę, trafił do Internetu i zapoczątkował debatę na temat tego, czy takie procedury są konieczne w stosunku do najmłodszych.

Czytaj więcej: TSA nie odpuszcza nawet dzieciom. 6-latka przeszła kontrolę osobistą. Zobacz wideo

MK

REKLAMA

2120978612 views

REKLAMA

REKLAMA

2120978642 views

REKLAMA

REKLAMA

2122774964 views

REKLAMA

2120978655 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120978665 views

REKLAMA

2120978670 views