REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Sudafet, Benadryl i Tylenol wycofane ze sprzedaży

Sudafet, Benadryl i Tylenol wycofane ze sprzedaży

-

Firma Johnson & Johnson wycofuje ze sprzedaży 47 milionów popularnych leków dostępnych bez recepty. Tzw. recall dotyczy trzech specyfików: Sudafed, Tylenol i Benadryl. Leki zostały wyprodukowane w zakładach w Pensylwanii, gdzie stwierdzono naruszenie zasad higieny. To już kolejna w ostatnim czasie tego typu akcja ogłoszona przez J&J.

Koncern zaznacza, że nie istnieje żadne niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia konsumentów, a akcja ma charakter prewencyjny. W zakładach w Fort Washington w Pensylwanii doszło do naruszenia obowiązujących standardów higieny, co jednak zdaniem J&J nie miało wpływu na jakość produkowanych leków. federalna Administracja ds. Żywności i Leków zdecydowała jednak o zamknięciu fabryki w kwietniu ubiegłego roku. Inspektorzy stwardzili szereg nieprawidłowości. Maszyny na linii produkcyjnej były brudne i mocno zużyte.

Firma poinformowała hurtowników w USA, na Karaibach i w Brazylii, aby wycofali ze sprzedaży 47 milionów opakowań ogólnie dostępnych leków. Chodzi o przeciwbólowy Tylenol, antyalergiczny Benadryl oraz środek na przeziębienie Sudafed.

To już kolejny akcja wycofywania ze sprzedaży leków produkowanych przez Johnson & Johnson w ciągu ostatnich miesięcy. Niedawno koncern poinformował o wycofaniu 135 milionów butelek Tylenolu dla niemowląt.

Firma zapowiedziała przeprowadzenie gruntownej kontroli procesów produkcyjnych i wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości.

MNP

3 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks