REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Teksas. Strzały w pobliżu uniwersytetu. Napastnik nie żyje

Teksas. Strzały w pobliżu uniwersytetu. Napastnik nie żyje

-

Trzy osoby zginęły w strzelaninie w okolicach Texas A&M University w miejscowości College Station. Mężczyzna, który otworzył ogień, został zastrzelony przez policję.

fot.College Station Police/ Tomas Caffall

REKLAMA

Napastnik to 35-letni Thomas Caffall pochodzącyc z pobliskiej miejscowości Bryan, ale mieszkający w College Station. Wymiana ognia pomiędzy mężczyzną a policjantami trwała prawie póltorej godziny.

Incydent wydarzył się tuz po godz. 12 czasu lokalnego w okolicach Welborn Road i George Bush Drive, przecznicę od uniwersytetu.

Istnieje przypuszczenie, że do strzelaniny doszło w czasie eksmisji lokatora, który zaczął się ostrzeliwać w budynku położonym w pobliżu uczelni.

Matka Thomasa Caffalla wydała oświadczenie przedstawione przez prawnika rodziny.  Linda Weaver napisała m.in. że jej syn był chory, a cała rodzina jest wstrząśnięta tragedią.

A&M University jest siódmą co do wielkości szkołą wyższą w Stanach Zjednoczonych. Rocznie uczy się w niej około 50 tysięcy studentów. W rankingach plasuje się w pierwszej dwudziestce amerykańskich uniwersytetów publicznych.

College Station leży 90 mil na północny zachód od Houston.

tz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks