REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Stan Waszyngton. Pierwsi homoseksualiści pobrali się o północy

Stan Waszyngton. Pierwsi homoseksualiści pobrali się o północy

-

Od czwartku w stanie Waszyngton osoby tej samej płci mogą legalnie zawierać związek małżeński. Pary, które zgłosiły taką chęć 3 dni temu, dziś tuż po północy sfinalizowały formalności. Na ślubnym kobiercu stanęło 12 pierwszych par.  

fot. bastique/ San Francisco 2008, marsz ku legalizacji małżeństw jednopłciowych

REKLAMA

2147483647 clicks

Pierwszą parą osób tej samej płci, która zawarła dziś w nocy związek małżeński były Sarah i Emily Cofer – nauczycielki ze szkół podstawowych. „Jesteśmy dumne, że mieszkamy w stanie, który uznaje miłość i oddanie jako ważne wartości”, oznajmiła 31-letnia Sarah. Na ślubie była obecna ich 9-miesięczna córka Carter.

Tuż po paniach Cofer związek zawarło kolejnych 11 par. Jedną z nich byli prawnik Brendon Taga i jego partner Jesse Page, z zawodu bankier. Oni również podkreślali jak bardzo cieszą się z decyzji stanu Waszyngton.

Waszyngton, Maine i Maryland to pierwsze amerykańskie stany, które w listopadzie przyjęły przepisy zezwalające na zawieranie związku miedzy osobami tej samej płci.

Amerykańska opinia publiczna powoli przekonuje się do małżeństw zawieranych między osobami tej samej płci. Badania przeprowadzone w październiku 2012 roku przez Pew Research Center donoszą, że za legalizacją homoseksualnych związków opowiada się 49 proc. ankietowanych. Do tak przychylnej opinii społeczeństwa przyczynił się także Barack Obama. W maju ubiegłego roku jako pierwszy w historii prezydent USA oświadczył, że on sam popiera małżeństwa jednopłciowe.

Legalizacja małżeństw między osobami tej samej płci zbiegła się z decyzją Sądu Najwyższego, który zgodził się rozpatrzeć 2 sprawy przeciwko stanowej i federalnej definicji małżeństwa jako związku między kobietą a mężczyzną.

Czytaj także: Sąd Najwyższy zadecyduje o prawach małżeństw jednopłciowych

Na chwilę obecną 30 z 50 amerykańskich stanów wprowadziło zapis, który zabrania osobom tej samej płci zawierania związków małżeńskich.

AS

50 KOMENTARZE

 1. Z utesknieniem Illinois czeka na epokowa decyzje o legalizacji zwiazkow jednoplciowcow. Wtedy jeden jedyny, rzeczywiscie wyksztalcony w Polsce, znakomity polonijny dziennikarz, niezlomnie poszukujacy prawdy znany jako Ivo, bedzie mogl zalegalizowac zwiazek z osoba zwana Lale i bez przeszkod uzyskac legal pobyt. Zloz petycje pod haslem: Deportacji Stop. Wiecej informacji i konto u ks.Torby.

  • problemem bedzie to, ze w dzieci z takiego zwiazku beda uwazaly iz zwiazek homoseksualny jest czyms absolutnie normalnym ….
   glosujcie debile na demokratow ….

  • nawet to “matko_jebca”. oznacza to ze nie dosc e jestes prymitywem to nie znasz znaczenia slow jezyka kraju w ktorym zyjesz. to jest wulgaryzm, ale tylko pustak je tak tlumaczy jak ty. zacznij jurus nauke angielskiego od podstawowych 140 slow, pozniej bierz sie a wulgaryzmy i slangi. gdy do tego dojdziesz, doucz sie tepaku co nzaczy motherfucker
   http://en.wikipedia.org/wiki/Motherfucker

  • cwel? kiedy ja uzywalem slowa cwel? chyba tylko w odpowiedzi jednemu z twoich polmozgow , samemu nigdy- za prostackie jak na moj szlachetny jezyk 🙂
   swoja droga doczytales tumanie co znaczy madafaka?

  • Witam, rozrywkowo dzisiaj bez żadnych podtekstów.
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NTByaOAFg7k#!
   Text;
   Ciągle chowa się po krzakach nazywa sie MADAFAKA
   Niezły z niego zabijaka nazywa się MADAFAKA
   Ma bardzo małego ptaka nazywa się MADAFAKA
   Robi kupę na stojaka nazywa się MADAFAKA

   MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po głowie skaka x2

   Śmierć dla niego, to rzecz błaha nazywa sie MADAFAKA
   Jego siostra nie jest taka nazywa się MADAFAKA
   [?] nazywa się MADAFAKA
   Wogle nie zna swego brata nazywa sie MADAFAKA

   MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po glowie skaka x2

   Zamiast piwa woli [?] nazywa sie MADAFAKA
   Kiedy boli go nie płaka nazywa sie MADAFAKA
   Dobrze wie, co, to jest baka nazywa się MADAFAKA
   Teraz będzie wielka draka, bo nadchodzi MADAFAKA

   MADAFAKA, MADAFAKA ciągle mi po głowie skaka x2

  • jurus twoje zycie niedlugo sie skomplikuje gdyz tradycyjnie co….. zmieniam nick….. ale pozytywne jest to ze doczytales glabie co znaczy madafaka …..

  • Następujące organizacje naukowe stwierdziły, że dzieci wychowywane przez homoseksualnych rodziców rozwijają się prawidłowo: Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne, Amerykańska Akademia Pediatryczna, Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne i American Academy of Child and Adolescent Psychiatry.Sa to pewnie organizacje lewacko naukowe glosujace na demokratow.

  • dawaj linki do tych rewelacji wtedy bedzie mozna sie wypowiedziec. nawet sieroto oryginalnych nazw tych organizacji nie potrafisz przytoczyc a juz o demokratach bedziesz dyskutowac .nie wiem jeszcze co w twojej glowce oznacza zdanie ” rozwijac sie prawidlowo” – moze to ze nie maja glowy kaczki albo ogna – to tak, waga i wzrost tez jes ta sama. jedym slowem -linki albo wynocha

  • Polska gazeta,polskie forum,polskie nazwy.Co do linkow to wysil sie i wpisz temat do wyszukiwarki i po sprawie.”Rozwijajac sie prawidlowo”to znaczy rozwijajac sie fizycznie i psychicznie podobnie do swoich rowiesnikow a wiec w normie.

  • wykaz sie inwencja i wymysl cos samemu oprocz dennych zalosnych doFcipaskow a’la jureczek a nie cale zycie nauczony tylko krasc bedziesz . wy z rysiem macie to po ojcu czy po matce te zlodziejskie odruchy?

  • Po nicku widac ze masz bliski, bardzo bliski kontakt ze swoja mamusia a co na to tatus? Zajmuje sie kozami? aport!

  • aport, mamusia, tatus, koza….
   napisz po kim masz zlodziejsie odruchy- po mamusi czy po tatusiu? mamusia na domkach rentgenik paniom w bizuterii robila a pozniej nagarnela cie z przescieradelka?

  • po pierwsze stare, po drugie wymysl w kocu cos od siebie a nie tylko teksty ale i pomysly kopiujesz. smutne musisz miec zycie byc marna kopia kogos lub czegos …

  • Po trzecie Mada_Faka wesole musisz miec zycie bedac kopia swojego tatusia.Jak wesole to widac po twoich komentarzach.Stan twego ducha pretensjonalno-roszczeniowy z dodatkiem bufona (fachowiec od wszystkiego).

  • zatokablue, tatuś nie winien. że akuszerce dziecko się wymsknęło z rąk i uderzyło o posadzkę główką. Nigdy ojca nie wiń za nic, ojca się szanuje!!!

  • tego sera o akuszerce to juz kiedys prezentowales samemu sie z tej zenady smiejac. masz specyficzne poczucie humoru . czy wy prymitywy serio nie mozecie sie skupuc zeby albo dofcip jakis walnac albo cos nowego walnac zeby mi w piety poszlo? jest was cala zgraja a tylko jak ratlerki nogawke podgryzacie. jedynie co to albo aporcik ( kradziony) albo cieciu ( kradziony) …
   inna psrawa ze wczytaj sie co ty piszesz” ” Nigdy ojca nie wiń za nic, ojca się szanuje!!!” – debilny tekst odonie jak jego autor

REKLAMA

2131415482 views

REKLAMA

REKLAMA

2131415497 views

REKLAMA

REKLAMA

2133211817 views

REKLAMA

2131415507 views

REKLAMA

2131415510 views

REKLAMA

2131415514 views