REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Sprawca eksplozji w synagodze zatrzymany

Sprawca eksplozji w synagodze zatrzymany

-

Mężczyzna podejrzany o podłożenie bomby w kalifornijskiej synagodze został aresztowany – poinformowali przedstawiciele FBI. Poszukiwania Rona Hirscha rozpoczęły się w czwartek, tuż po tym jak zidentyfikowano go jako sprawcę eksplozji. Mężczyzna w ręce policji wpadł niemal po drugiej stronie kraju, w stanie Ohio.

fot. Ron Hirsch, podejrzany o zdetonowanie bomby w synagodze pod Los Angeles, został zatrzymany w Ohio

FBI donosi, że w poniedziałek aresztowano mężczyznę podejrzanego o podłożenie bomby w synagodze na przedmieściach Los Angeles. Poszukiwania rozpoczęte w Kalifornii zakończyły się aż w Ohio. Podejrzany to 60-letni Ron Hirsch. W czwartek wybuch podłożonej przez niego bomby doprowadził do wyrwania dziury w ścianie synagogi Chabad. Odłamki uderzyły aż w dach pobliskiego domu.

REKLAMA

Ekspertyza na miejscu zdarzenia wykazała, że ładunek wybuchowy był skonstruowany celowo, aby doprowadzić do poważnych zniszczeń. Ślady znalezione na miejscu eksplozji zostały natychmiast skojarzone przez FBI z Hirschem, który często odwiedzał synagogi w Los Angeles i prosił o pomoc materialną. Nie są jednak znane motywy dla których wysadził budynek w powietrze.

Agentom FBI udało się ustalić, że Hirsch jeszcze w dniu wybuchu opuścił Los Angeles na pokładzie autobusu Greyhound, który jechał do Nowego Jorku. Mężczyzna posługiwał się biletem wykupionym na nazwisko J. Fisher, którego używał już wcześniej. Dalsze dochodzenie, w ramach którego przeanalizowana nagrania z kamer przemysłowych umieszczonych na dworcach autobusowych, wykazało, że Hirsch w Denver przesiadł się do autokaru jadącego w kierunku wschodnich stanów. W poniedziałek wieczorem FBI podała do wiadomości, że mężczyznę aresztowano w pobliżu Cleveland Heights w stanie Ohio, po tym jak ktoś rozpoznał Hirscha i powiadomił o tym policję.

PT

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks