REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Skype znów zaliczył awarię

Skype znów zaliczył awarię

-

Nie możesz zalogować sie do swojego konta na Skypie? Spokojnie, to tylko awaria. Użytkownicy popularnego na całym świecie komunikatora znów musza uzbroić się w cierpliwość. Skype zaliczył we wtorek kolejną poważna awarię. Microsoft, który niedawno zakupił komunikator zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i usługa niebawem ponownie bedzie dostępna dla milionów uzytkowników.

Awaria dotknęła użytkowników na kilku kontynentach: od Polski, przez większą częsc Europy, Japonię, Brazylię po Stany Zjednoczone.

Na oficjalnym blogu Skype’a pojawił we wtorek się komunikat mowiący, że „cześć użytkowników komunikatora może mieć problemy z zalogowaniem”. Nie wiadomo ile osób bezpośrednio dotyczy usterka. Technicy zapewniają jednak, że problem został zdiagnozowany i podjęto  już działania zmierzające do jego usunięcia. Wszystko powinno powrócić do normy w ciągu godziny lub dwóch.

Niezadowolenia z drugiej już w ciągu dwóch tygodni poważnej awarii komunikatora nie kryją jednak jego użytkownicy. Na mikroblogu Twitter szybko pojawiły się krytyczne wpisy, z których wiele sugeruje że za awarię należy winić firmę Microsoft, która niedawno wykupiła Skype’a.

Skype to obecnie najpopularniejszy komunikator interenetowy na świecie. W czwartym kwartale 2010 roku miał on średnio 145 milionów aktywnych użytkowników, którzy „wydzwonili” 207 miliardów minut. Az 42 proc. z tej liczby stanowwiły minuty spędzone na wideokonferenacjach.

IN

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks