REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Senator McCain przeciwny wycofaniu żołnierzy z Afganistanu

Senator McCain przeciwny wycofaniu żołnierzy z Afganistanu

-

Dzisiaj John McCain skrytykował decyzję prezydenta Obamy w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. „Od wypowiedzianych wojen odchodzi się, kiedy się je wygrało”, powiedział senator.

McCain przebywa obecnie w Afganistanie, skąd wystosował słowa krytyki. Zostały one wyemitowane w programie stacji CNN „State of the Union”. Senator McCain powiedział, że żaden z dowódców wojskowych nie doradzał zmniejszenia liczby wojsk w Afganistanie. Dodał, że decyzja podjęta przez prezydenta Obamę była czysto polityczna, a nie oparta na strategii wojskowej.

REKLAMA

Według świeżo mianowanego dowódcy amerykańskich wojsk w Afganistanie, Johna R. Allena, redukcja wojsk w Afganistanie jest większa niż oczekiwano. Allen twierdzi, że oznacza to konieczność większego wsparcia ze strony sojuszników. W podobnym tonie wypowiadał się jego dotychczasowy poprzednik, David Petraeus. Przyznał on, że Barack Obama postanowił wycofać amerykańskich żołnierzy szybciej, niż zalecano.

Amerykańskie wojska stacjonują w Afganistanie od 2001 roku. Obecnie liczba amerykańskich żołnierzy pełniących służbę w tym kraju to 99 tys. Prezydent Barack Obama zapowiedział, że do końca tego roku do domu wróci 10 tys. żołnierzy, a kolejne 23 tys. powróci do USA do września 2012 roku. Decyzję Obamy popiera 56 proc. ankietowanych.

MK

4 KOMENTARZE

  1. To może McCain pujdzie ponownie na wojnę zamiast szczekać bezsensownie co Obama zrobił. On (McCAIN) liczy zyski jakie jego Żona uzyskała z browaru. Tylko z jakiego żródła ona miała takie pieniądze stać się dużym udzialowcem browaru?
    On szczeka że aż szczęki jemu wykręca.

  2. boczek- daj mi zgadnac: jego zona ma pieniadze z browaru to znaczy jest kapitalistka co oznacza ze najpierw je ukradla a pozniej wykorzystujac swoich poddanych pracownikow ( niewolnikow) dorobila sie fortuny. tobie chyba mama do snu marksa i engelsa czytala, nie wiem po kiego czorta ty zes tutaj przyjechal do tego kraju. ty masz prostackie podejscie klasycznego pisowca: bogaty to zlodziej a uczciwy znaczy biedny.
    poddaj sie dobrowolnie eutanazji albo przynajmniej nie glosuj jesli masz obywatestwo bo spieprzysz ten kraj jeszcze bardziej niz jest teraz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA