REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaSan Diego. Zatrzymano nielegalnych imigrantów-przebierańców

San Diego. Zatrzymano nielegalnych imigrantów-przebierańców

-

Pomysłowość imigrantów, którzy próbują dostać się nielegalnie do Stanów Zjednoczonych nie zna granic. 13 Meksykanów przebranych za marines zatrzymała przed paroma dniami Straż Graniczna w San Diego.  Całą akcją kierowało dwóch amerykańskich obywateli.  Trwa dochodzenie mające ustalić czy Amerykanie zamieszani w sprawę są wojskowymi.

fot.FoxNews/ Nielegalni imigranci zatrzymani w San Diego podróżowali mikrobusem z rządowymi tablicami rejestracyjnymi

14 marca, w punkcie kontrolnym na granicy z Meksykiem w San Diego, funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili wwiezienie do USA 13 nielegalnych imigrantów przebranych za oficerów amerykańskiej marynarki wojennej. Wszyscy przebierańcy poza mundurami mieli fryzury charakterystyczne dla marynarzy oraz plakietki z nazwiskiem “Perez”.

REKLAMA

Rzecznik prasowy Straży Granicznej, Michael Jimenez powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, iż mężczyźni poruszali się białym mikrobusem z amerykańskimi rządowymi tablicami rejestracyjnymi. Nie wiadomo jak przemytnicy weszli w posiadanie zarówno mundurów wojskowych jak i tablic.

Obaj Amerykanie, którzy najprawdopodobniej przewodzili akcji zostali aresztowani pod zarzutem przemytu cudzoziemców. Trzech obcokrajowców zatrzymano w charakterze świadków, pozostali zostali deportowani do Meksyku.

Straż Graniczna razem z Kryminalnym Biurem Śledczym Marynarki Wojennej (NCIS), prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ma ono ustalić między innymi, czy Amerykanie zamieszani w akcję są cywilami i czy to oni udostępnili Meksykanom mundury.

Gangi przemycające ludzi do Stanów Zjednoczonych coraz częściej uciekają się do niekonwencjonalnych sposobów. Jednak po raz pierwszy odnotowano przypadek przebrania nieleglanych imigrantów za amerykańskich żołnierzy. W ciągu ostatnich kilku lat, Straży Granicznej zdarzało się zatrzymać fałszywe ciężarówki pocztowe i pojazdy użyteczności publicznej, w których znajdowali amatorzy przekroczenia granicy.

PT

REKLAMA

2123064884 views

REKLAMA

REKLAMA

2123064901 views

REKLAMA

REKLAMA

2124861221 views

REKLAMA

2123064911 views

REKLAMA

2123064917 views

REKLAMA

2123064921 views