REKLAMA

2127100504 views

REKLAMA

2127100503 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaRusza kampania na rzecz reformy imigracyjnej

Rusza kampania na rzecz reformy imigracyjnej

-

Demokratyczni kongresmani rozpoczynają akcję nawołującą do reformy imigracyjnej. Kampania oficjalnie rozpocznie się w weekend na Rhode Island, a organizowane w jej ramach spotkania odbędą się całym kraju – pisze nowojorski Nowy Dziennik.

fot. Przeprowadzenia reformy imigracyjnej od lat domagają się środowiska imigranckie

Członkowie Kongresu z Partii Demokratycznej – Luis Gutierrez (IL), Mike Honda (CA), Raul Grijalva (AZ), Jan Schakowsky (IL), Keith Ellison (MN) i Judy Chu (CA) – przedstawili założenia Kampanii dla Amerykańskich Dzieci i Rodzin na konferencji prasowej na Kapitolu. Wraz z nimi wystąpili przedstawiciele rodzin imigrantów, duchowni i inni, którzy popierają reformę.

REKLAMA

Kampania nawołująca m.in. do tego, by nie oddzielać dzieci od rodziców i nie rozbijać rodzin przez deportację, jest skierowana do prezydenta Baracka Obamy i innych kandydatów na prezydenta w wyborach w roku 2012.

“Rozmawialiśmy z wieloma rodzinami, które muszą codziennie zmagać się z problemami związanymi z nielegalnym pobytem – mówił Luis Gutierrez. – Na przykład z Marią, która ma małą córkę-obywatelkę USA; gdy zawiadomiła policję po brutalnej kłótni z mężem, zamiast uzyskać pomoc, została skierowana do deportacji”.

Politycy apelują do prezydenta Obamy, by wprowadził w czyny swoje słowa z kampanii 2008 roku, gdy mówił, że należy zmienić system, który “oddziela matki od dzieci i powoduje, że gdy dzieci wracają do domu, nie zastają rodziców, gdzie ludzie są zatrzymywali bez szansy na obronę”.

“Stoimy tu dwa i pół roku później, żeby powiedzieć, że nadal potrzebujemy zmiany – mówiła Eva Millona, szefowa organizacji pomagającej uchodźcom i imigrantom w Massachusetts. – Z całym szacunkiem mówimy prezydentowi, że nadszedł już czas, by znalazł odwagę tej zmiany dokonać”.

Politycy biorący udział w kampanii na rzecz imigrantów zamierzają objechać co najmniej 20 amerykańskich miast, by w całym kraju przedstawić chwytające za serce historie rodzin rozdzielanych przez prawo imigracyjne. 2 kwietnia rozpoczną w Providence, Rhode Island, 3 kwietnia odwiedzą Boston, potem Houston, Dallas, Austin, Charlotte, San Jose, San Francisco, Los Angeles i inne miasta, w tym miejsce urodzenia prezydenta Obamy na Hawajach. Trasa zakończy się najprawdopodobniej w maju lub czerwcu, ale kampania “zakończy się dopiero, gdy nie będzie już głosów tych, którym trzeba pomóc” – jak powiedział Luis Gutierrez.

Źródło: Nowy Dziennik

REKLAMA

2121049046 views

REKLAMA

REKLAMA

2121049072 views

REKLAMA

REKLAMA

2122845394 views

REKLAMA

2121049085 views

REKLAMA

2121049095 views

REKLAMA

2121049099 views