REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Pracownicy TSA boją się agresji pasażerów

Pracownicy TSA boją się agresji pasażerów

-

Nie tylko pasażerowie narzekają na nowe przepisy nałożone przez Administrację ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA). Amerykańska Federacja Pracowników Rządowych (AFGE) nalega na administrację, aby bardziej chroniła pracowników TSA przed obelgami, jakie słyszą na co dzień od rozgniewanych kontrolami pasażerów.

fot. Podczas wykonywania swoich obowiązków pracownicy TSA często słyszą obelgi i wyzwiska. Dochodzi nawet do rękoczynów

Związek reprezentujący pracowników TSA alarmuje, że pasażerowie są wobec nich nastawieni agresywnie i w niektórych przypadkach stosują przemoc werbalną a nawet fizyczną. W Indianapolis, jeden z pracowników TSA został uderzony pięścią przez pasażera, któremu nie podobały się nowe metody prześwietlania pasażerów.

REKLAMA

– Zboczeniec, obleśny, ohydny. Takie określenia usłyszałem dzisiaj w pracy. Te komentarze są bolesne i demoralizujące – napisał na swoim blogu inny pracownik administracji, Steven Frischling. – W naszym zawodzie musimy często słuchać takich obelg, ale te komentarze po nas spływają. Problem się pojawia, kiedy kobieta, którą sprawdzam mówi mi, że czuję się przeze mnie molestowana.

Przewodniczący związku pracowników John Gage nawołuje TSA do przekazania każdemu pasażerowi ulotki określającej jego prawa i szczegóły dotyczące nowych procedur kontroli lotniskowej, które obejmują prześwietlanie skanerem oraz kontrolę osobistą. Jak twierdzi Gage brak informacji doprowadził do ostrej krytyki pracowników TSA i oskarżania ich o brak profesjonalizmu.

John Gage podkreślił również, że TSA powinno zadziałać natychmiast, żeby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom tuż przed wyjątkowo ruchliwym Świętem Dziękczynienia. Niektórzy pasażerowie zapowiedzieli, że w środę zamierzają zakłócić kontrole na lotniskach odmawiając kontroli za pomocą skanerów. TSA ostrzega, że każdy kto nie da się prześwietlić będzie przeszukany ręcznie. A to wydłuży czas trwania całej procedury. Jednocześnie administracja zapewnia, że jej pracownicy są profesjonalistami i nie doprowadzą do chaosu na lotniskach w czasie wzmożonych podróży.

KK (MSNBC)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks