REKLAMA

2126264752 views

REKLAMA

2126264751 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaPodszywał się pod lekarza. Przyjął ponad 500 pacjentów

Podszywał się pod lekarza. Przyjął ponad 500 pacjentów

-

Pochodzący z Ghany mężczyzna przez ponad rok udawał lekarza. W czasie prowadzenia praktyki udzielił porad medycznych ponad 500 pacjentom. Za proceder wykonywania zawodu bez licencji oraz kradzież tożsamości grozi mu co najmniej 10 lat więzienia.

fot.Cobb County Sheriff/ Ernest Addo przez rok podawał się za lekarza, choć nie miał żadnych kwalifikacji do wykonywania tego zawodu

REKLAMA

Ernest Addo wykorzystał fakt, iż jego znajomy lekarz, także pochodzący z Ghany, wyjeżdżał na rok do rodzinnego kraju i pozostawił w USA wszystkie dokumenty pozwalające na wykonywanie zawodu. Mężczyźni planowali w przyszłości otwarcie prywatnego gabinetu. Tuż po tym, jak Arthur Kennedy wyjechał z Ameryki, jego niedoszły wspólnik, wykorzystując fakt uderzającego podobieństwa, rozpoczął przyjmowanie pacjentów pod przybranym nazwiskiem kolegi.

Profesjonalizm 48-letniego Addo, który przyjmował jako lekarz rodzinny, nie wzbudzał niczyich podejrzeń aż do czasu, kiedy na akcie zgonu zrobił niewielki błąd. Departament zdrowia z Karoliny Południowej, chcąc go skorygować, postanowił się skontaktować z wypisującym dokument medykiem, czyli prawdziwym Arthurem Kennedym. Ten zaś, zgodnie z prawdą, powiedział urzędnikom, że nie ma go w kraju, ponieważ jest na rocznym kontrakcie w Ghanie, gdzie wykłada w szkole medycznej.

Wszczęte w ślad za tym dochodzenie ujawniło, że Addo ma bogatą historię w postaci niespłaconych pożyczek na kwotę ponad 200 tys. dol. oraz dwukotne ogłoszenie upadłości majątkowej. W czasie przeszukania domu oszusta znaleziono dokumenty świadczące o tym, że mężczyna miał w planie podszywanie się także pod inne lukratywne zawody.

Jak udało się dotychczas ustalić Addo udzielił porad co najmniej 500 pacjentom, głównie mieszkańcom domów spokojnej starości z miasta Columbia w stanie Karolina Południowa. Oszust wypisywał recepty i skierowania, otrzymując płatności od firm ubezpieczeniowych. Wystąpił także o kartę kredytową na nazwisko kolegi-lekarza, którą otrzymał bez większych problemów.

Śledczy aktualnie sprawdzają dokumentację medyczną w celu ustalenia, czy leczenie proponowane przez fałszywego doktora nie doprowadziło do trwałych uszczerbków na zdrowiu lub nawet do śmierci. Jeśli takie przypadki udałoby się zweryfikować, wówczas kara dla oszusta będzie znacznie surowsza.

tz

 

7 KOMENTARZE

 1. ja do ciebie bym chodził? Bym musiał być takim samym durniem jak ty. Juz ci pisaełem brunonku kondonku, że do lekarza po porady nie chodzę i nie chodziłem (a ty jak zwykle czytasz co innego niż człowiek pisze)
  Ja nie chodze po porady, więc umrę zdrowszy w przeciwieństwie do ciebie, który korzysta z porad lekarza by być mądrzejszym, ale rozumu i tak nie nabierze, bo twoja głupota jest NIEULECZALNA!!. Owszem, pisałem, ze chodziłem do kolegi lekarza, ale wyłącznie po to, by wypić dobry alkohol (o którym ty marzysz i śnisz majacząc po nocach pijąc swoje borygo rozcieńczone denaturatem) i pośmiać się z jego dowcipów zaczynających się od słów: “pewnego razu, bruno_rumuno…”
  Ostatni był fantastyczny, więc ci go opowiem (przeczytaj kilka razy, może zrozumiesz, a jak nie, to poproś kogoś by ci wytłumaczył z normalnego na twoje) – pewnego razu bruno_rumuno obudził się i pomyślał, że jest mądry. Kiedy wygrzebał się spod starych szmat koło śmietnika i odezwał się do kolegów bumów, okazało się, że nadal jest tak samo głupi jak był…

  • malpujesz jak malpa 🙂
   ten komentarz wyglada mi na komentarz
   psisz jak pies
   baranisz jak baran
   byczysz jak byk
   pawianisz jak pawian
   swinisz jak swinia
   kocopolisz jak stan

  • KONCEPT
   Mamy tutaj koncepciarza
   Co pomyslem nas zaraza
   Malpi sie jak malpa stara
   Marzy tak jak wstretna mara
   Jak pies psi sie. Jak kot koci
   Komentarze glupie kloci.

 2. mozolnie bruno przekłada na swoje z normalnego
  niestety, nic nie dociera do jego łba durnego.
  bo by zrozumieć normalne normalnym być trzeba
  człowiekiem, a nie małpą co zeskoczyła z drzewa…
  wysila się jak może. debil debilizuje
  inaczej nie potrafi, więc bzdury wypisuje,
  że pisze pisząc komentarze komentując
  głupio mądrzejszych od siebie naśladując
  myśli, że kogoś ośmieszy sam siebie ośmieszając,
  po raz kolejny pada sobie cios zadając…..

REKLAMA

2120945141 views

REKLAMA

REKLAMA

2120945172 views

REKLAMA

REKLAMA

2122741494 views

REKLAMA

2120945185 views

REKLAMA

2120945195 views

REKLAMA

2120945200 views