REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaPłd.Dakota. Kuratorium szuka oszczędności - nauka tylko przez cztery dni

Płd.Dakota. Kuratorium szuka oszczędności – nauka tylko przez cztery dni

-

Niewielki dystrykt szkolny Irene-Wokanda w Południowej Dakocie ma zaledwie 300 uczniów i ogromne kłopoty finansowe. By ratować budżet kurator okręgu postanowił od nowego roku szkolnego o czterodniowym tygodniu nauki. Pozwoli to na oszczędność 50 tys. dolarów.

W małym okręgu szkolnym w Płd.Dakocie, od września, dzieci będą uczęszczać do szkoły tylko przez cztery dni

Leżący w południowo-wschodniej części stanu okręg obejmuje swoim zasięgiem typowo rolnicze tereny znajdujące się w znacznym oddaleniu od większych skupisk miejskich (z Wokandy do 140-tysięcznego Sioux Falls jest 70 km).  I dzieli los wielu innych, podobnych mu okręgów w pozostałych amerykańskich stanach. Szef szkolnictwa z Irene-Wokanda,  Larry Johnke nie jest osamotniony w swoim pomyśle na skrócenie tygodnia nauki. W całych Stanach Zjednoczonych już w 120 dystryktach w 20 stanach stosowana jest taka praktyka.

REKLAMA

Władze edukacyjne zapewniają, że taka decyzja nie będziee miała skutków w postaci realizowanego materiału, ani poziomu nauczania. Od września uczniowie z tego małego dystryktu będą zostawać w szkole o 30 minut dłużej, skrócona zostanie także przerwa na lunch i zajęcia wychowania fizycznego. Zrezygnowano natmiast w ogóle z lekcji wychowania plastycznego. Wykorzystanie tak pozyskanego czasu pozwoliło na skomasowanie większej ilości przedmiotów w ciągu dnia.

Decyzja kuratora z Irene-Wokanda nie podoba się jednak rodzicom, którzy są zdania, że czterodnowy tydzień nauki nie wpłynie korzystnie na ich dzieci, które nie będą będą z pewnością przeciążone nauką, a więc mogą się rozleniwić.

Czytaj takżeSzkoły katolickie w dużych kłopotach finansowych

Innych zagrożeń upatruje natomiast James Hansen, były szef Departamentu Oświaty. Jego zdaniem “uczniowie powinni zostawać w szkole znacznie dłużej niż obecnie. Inne kraje robią znacznie więcej w tym zakresie niż my, tak by ich młodzież mogła sprostać konkurencji współczesnego świata”.

MB

REKLAMA

2128723852 views

REKLAMA

REKLAMA

2128723868 views

REKLAMA

REKLAMA

2130520188 views

REKLAMA

2128723878 views

REKLAMA

2128723882 views

REKLAMA

2128723886 views