REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Pierwszy kibic Chicago Bears, Barack Obama – spotkał się z zawodnikami Packers

Pierwszy kibic Chicago Bears, Barack Obama – spotkał się z zawodnikami Packers

-

To z cała pewnością nie była przyjemna ceremonia powitania mistrzόw dla prezydenta. Tradycją już stało się, że każdy klub, ktόry zdobywa mistrzostwo jednej z czterech najważniejszych lig w USA (koszykόwka, baseball, hokej, football), zostaje zaproszony do Białego Domu. Na kilka tygodni przed startem ligi NFL zaszczytu tego dostąpili gracze Green Bay Packers.

 

REKLAMA

Prezydent Barack Obama nie ukrywa swojej sympatii do Chicago White Sox, występujących w lidze baseballowej – MLB, oraz futbolowej drużyny Chicago Bears. To właśnie ta druga w ubiegłym roku stanęła przed szansą wystąpienia w finale rozgrywek, meczu o Super Bowl. Na drodze do Dallas, gdzie rozgrywany był finał stanęła jednak drużyna Green Bay Packers…

Rywalizacja Bears z Green Bay Packers jest uznawana za najdłuższą (zaczęła się w 1921 r., -red.), jedną z najbardziej zaciętych i wzbudzających najwięcej emocji wśrόd kibicόw.Fani obu zespołόw wzajemnie się niecierpią. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że wielu kibicόw Green Bay wywodzi się… z Chicago. To często zawiedzeni i sfrustrowani postawą lokalnej drużyny kibice, swą miłość przerzucali na rywala z pόłnocnego Wisconsin, ktόry czterokrotnie zdobywał Super Bowl, przy jednym tytule Chicago Bears.

Barack Obama pozostał jednak kibicem Bears z krwi i kości, stąd powitanie odwiecznych rywali w Białym Domu i konieczność złożenia zawodnikom Packers gratulacji wywołała u niego skrajne emocje. Choć jak przyznał, bόl nie jest już tak silny jak miało to miejsce po styczniowym finale NFC. Wόwczas Packers wygrali w Chicago z Bears i awansowali do meczu o Super Bowl, w ktόrym pόźniej zwyciężyli Pittsburgh Steelers. – Nie będę udawał, to trochę boli – mόwił w ubiegły piątek podczas spotkania z zawodnikami Green Bay prezydent. Przyjechaliście do mnie, do mojego domu by utrzeć mi nosa – żartował Obama.

Obrońca Packers, Charles Woodson po meczu z Bears publicznie zapowiedział, że skoro prezydent zrezygnował z udziału w meczu o Super Bowl, po tym jak okazało się, że nie zagra w nim ekipa z Chicago; w takim wypadku gracze z Green Bay udadzą się do niego. Klub z pόłnocy Wisconsin jest jedynym w NFL, ktόrego akcjonariuszami są kibice. Woodson przekazał Obamie symboliczną akcję udziału w drużynie.

– Jako udziałowiec mniejszościowy chciałbym zaproponować transfer Aarona Rodgersa (rozgrywający Packers, najlepszy zawodnik finału, – red.) do Chicago Bears – zażartował prezydent. Gratulując zawodnikom Packers dodał; – Cieszcie się chwilą pόki ona trwa, pamiętajcie że Bears mają w kalendarzu szczegόlnie zaznaczone dwie daty – 25 września i 25 grudnia (mecze z Green Bay, red.), a gbyby wam szło zbyt dobrze, to pamiętajcie, że jestem jedyną osobą, ktόra może uziemić samoloty latające do i z Green Bay…

Zobacz wideo:

Daniel Bociąga, Chicago

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks