REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Ostatnie pożegnanie Elizabeth Edwards

Ostatnie pożegnanie Elizabeth Edwards

-

Kilkaset osób zgromadziło się w sobotę w Raleigh, w Północnej Karolinie, aby pożegnać zmarłą przed kilkoma dniami Elizabeth Edwards. Była żona byłego senatora i kandydata na prezydenta, we wtorek przegrała długą walkę z rakiem piersi. Nad jej trumną pożegnalne słowo wygłosili jej przyjaciele oraz córka.

Wszyscy wspominali ogromną siłę, z jaką Elizabeth Edwards znosiła życiowe tragedie – śmierć dziecka, chorobę nowotworową i rozpad małżeństwa. Wade Edwards jako 16-latek zginął tragicznie w 1996 roku w wypadku samochodowym. Nabożeństwo pogrzebowe Edwards, na jej życzenie, odbywało się w tym samym kościele metodystów, w którym przez 16 laty żegnała swoje dziecko. Trumna z jej ciałem po prywatnej ceremonii dla najbliższych spoczęła tuż obok trumny Wade’a.

REKLAMA

Przyjaciele Elizabeth Edwards wspominali ją jako niezwykle energiczną i pozytywnie nastawioną do życia kobietę, która wiedziała co to poczucie humoru. 28-letnia Cate Edwards żegnała matkę słowami, które pozostawiła ona w listach napisanych tuż przed śmiercią. „Kochałam was najbardziej jak tylko umiałam. Wszystko czego kiedykolwiek chciałam od życia to wy – moje dzieci, wasza miłość, wasza obecność. To one sprawiały, że moje życie było wartościowe i pełne” – cytowała słowa matki Cate Edwards.

W pierwszym rzędzie przy trumnie siedział były mąż Elizabeth Edwards, John. Nie zabrał on głosu podczas ceremonii żałobnej. Para miała czworo dzieci.

Elizabeth Edwards zmarła we wtorek otoczeniu rodziny i przyjaciół w swoim domu w Chapel Hill w Północnej Karolinie. Przy jej łóżku czuwał także jej były mąż.

Jej walka z nowotworem piersi trwała ponad 6 lat. O chorobie Elizabeth Edwards dowiedziała się w 2004 roku, wkrótce po tym jak jej mąż ubiegający się o stanowisko wiceprezydenta USA u boku Johna Kerry’ego, przegrał wybory.

Szybkie leczenie okazało się skuteczne. Po niespełna trzech latach, kiedy John Edward rozpoczynał prezydencką kampanię, nowotwór powrócił.

Wkrótce po tym rozpadło się małżeństwo Edwardsów. Po przegranej kampanii na jaw wyszło bowiem, że polityk w 2006 wdał się w romans. W styczniu tego roku żona byłego senatora Johna Edwardsa, odeszła od męża. Stało się to po tym, jak polityk oficjalnie przyznał, że jest ojcem dziecka swojej byłej kochanki.

Elizabeth Edwards miała 61 lat.

MNP (AP, MSNBC)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks