0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaOhio. Otyły chłopiec odebrany matce zamieszka z wujem

Ohio. Otyły chłopiec odebrany matce zamieszka z wujem

-

Odebrany matce ważący ponad 90 kilogramów dziewięcioletni syn zamieszka nie z rodziną zastępczą, ale z wujem – orzekł w środę sąd w Ohio. Czy w sprawie otyłego chłopca zapadł salomonowy wyrok?

fot. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska otyłości, sprawa chłopca z Ohio może być wytyczną dla wyrokowania w podobnych przypadkach w przyszłości

REKLAMA

Matka chłopca nie skomentowała wyroku, ale przystała na umieszczenie syna u wuja mieszkającego w okolicach Columbus, oddalonego o ponad dwie godziny drogi od Cleveland, skąd pochodzi rodzina dziecka.

Reprezentujący chłopca prawnik John Lawson zapewniał, że 9-latka ucieszy orzeczenie sądu. Lawson podkreślał, że rozwiązanie jest tymczasowe i wszystkim zależy, by dziecko szybko wróciło do matki i rodzeństwa.

Obchodzący w środę swoje 9-te urodziny nastolatek nie pojawił się w sądzie, ale na czas świąt Bożego Narodzenia będzie mógł na tydzień wrócić do matki. Sąd hrabstwa Cuyahoga nie ujawnił personaliów dziecka.

Czytaj: Ohio. Odebrano matce syna, bo był za gruby

Podczas pobytu u rodziny zastępczej chłopcu udało się schudnąć 3 kilogramy.

Jak twierdzą pracownicy społeczni, sąd szukał mniej restrykcyjnego rozwiązania dla dziecka, dlatego przyznał prawo do tymczasowej opieki bratu matki.

W sprawę chłopca zaangażowała się także organizacja praw obywatelskich American Civil Liberties Union z Ohio, dla której oczywiste jest prawo do wychowywania się wśród członków rodziny i przyjaciół. Organizacja obawiała się stworzenia złego precedensu dla ewentualnych podobnych spraw w przyszłości.

Departament Zdrowia w Ohio szacuje, że w całym stanie skrajnie otyłych jest ponad 12 procent trzecioklasistów. Natomiast według danych American Heart Association blisko jedno na troje dzieci i nastolatków w USA ma znaczną nadwagę.

Zobacz materiał wideo stacji ABC:

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

as

2 KOMENTARZE

REKLAMA

2121786347 views

REKLAMA

REKLAMA

2121786367 views

REKLAMA

REKLAMA

2123582687 views

REKLAMA

2121786378 views

REKLAMA

2121786387 views

REKLAMA

2121786391 views