REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaObowiązkowa weryfikacja statusu imigracyjnego w Milford w Massachusetts

Obowiązkowa weryfikacja statusu imigracyjnego w Milford w Massachusetts

-

Miasteczko Milford w Massachusetts liczy 28 tys. mieszkańców. Nastroje antyimigracyjne doprowadziły do decyzji rady miasta, która zadecydowała o włączeniu się w program urzędu imigracyjnego mający na celu weryfikację statusu pobytowego wszystkich zatrudnianych w Milford osób.

fot. Program E-Verify pozwala na weryfikację statusu imigracyjnego pracowników

REKLAMA

Niechęć do nielegalnych znacznie nasiliła się w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to nieudokumentowany obywatel Ekwadoru potrącił a następnie przez blisko kilometr ciągnął za swoim samochodem 23-letniego motocyklistę. Agresja społeczności Milford, w miarę ujawnianych przez media informacji na temat Nicolasa Guamana, rosła z dnia na dzień.

Okazało się bowiem, że mężczyzna od ponad pięciu lat przebywał na terenie USA nielegalnie, że wcześniej był dwukrotnie zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu, że w chwili wypadku był pijany, że po uderzeniu w motor prowadzony przez Matthew Denise’a, mężczyzna żył, a zgon nastąił na skutek obrażeń spowodowanych w czasie ciągnięcia ciała przez auto prowadzone przez Guamana. Ekwadorczyk porzucił zwłoki swojej ofiary i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jego proces ciągle trwa, a Guaman nie przyznaje się do winy.

Wyrok wydali natomiast mieszkańcy Milford, którzy zaczęli domagać się od władz miasta, by zrobiły porządek z nielegalnymi. Efektem nacisków ze strony lokalnych organizacji była decyzja o przystąpieniu do IMAGE, programu urzędu imigracyjnego, a ściślej jego komórki śledczej ICE (Immigration and Customs Enorcement), o obowiązkowym poddawaniu weryfikacji wszystkich zatrudnianych osób.

Czytaj także: Rośnie liczba firm sprawdzających status imigracyjny pracowników

Prześwietlenie pod kątem legalności pobytu zatrudnianych osób obowiązywać będzie każde funkcjonujące w mieście przedsiębiorstwo.

Program E-Verify powstał 16 lat temu i podlega Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). Zasada funkcjonowania E-Verify jest względnie prosta: przed zatrudnieniem pracownika pracodawca sprawdza w bazie danych numer Social Security, numer wizy lub paszportu i dowiaduje się, czy przyszły pracownik jest posiadaczem pozwolenia na pracę (EAD) lub zielonej karty.

Co tydzień przybywa około 2 200 firm, które stosują się do tych zaleceń i korzystają z programu E-Verify. Niewykluczone, że już niebawem nie będzie to kwestia dobrej woli, ale obowiązek każdego pracodawcy. Dotychczas do programu przyłączyło się 20 stanów. Milford jest pierwszym z czterech miast w Massachusetts, którym ICE zaproponowało przystąpienie do programu (poza Milford są to Boston, Braintree i New Bedford). Obecnie z E-Verify korzysta 378 tys. przedsiębiorstw na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

tz

 

11 KOMENTARZE

    • chcialbys nielegalnych w wiezieniach zamknac i po odsiedzeniu wyroku deportowac? 🙂 12 milionow ludzi zamknac za kratkami i zywic z pieniedzy tych co pracuja ? 🙂 genialne rozwiazanie….
      400 tysiecy to akurat obama deportowal, i to bylo tyle ile lacznie przez ostatnie kilka ( chyba 10 ) lat. to raz, dwa, twoje rachunki matematyczne sa blyskotliwe, nie uwzgledniaja liczby ok 1000 -2000 osob dziennie przekraczajacych nielegalnie granice. biorac srednia 1,5 dziennie razy 525 dni w roku mamy rocznie prawie 800 nowych nielegalnych. jakie rozwiazanie mistrzu widzisz? moze palic ich zywcem lub zakopywac? a moze eloktroniczny pastuch na granicy meksykanskiej lub naloty dywanowe polaczone z napalmem wzdluz rio grande?

    • M_I pisano niedawno o forach internetowych i opiniach o nich, poczytaj o sobie, jeszcze jako ziben czy jak tam. Jak Polak komu nie przyłoży to jest? No kim?

REKLAMA

2128723181 views

REKLAMA

REKLAMA

2128723197 views

REKLAMA

REKLAMA

2130519517 views

REKLAMA

2128723207 views

REKLAMA

2128723211 views

REKLAMA

2128723215 views