REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Obama wyprowadzony z równowagi podczas wywiadu. Zobacz wideo

Obama wyprowadzony z równowagi podczas wywiadu. Zobacz wideo

-

Prezydent Barack Obama powszechnie uważany za oazę spokoju dał się sprowokować dziennikarzowi teksańskiej stacji telewizyjnej. Już podczas wywiadu Obama był wyraźnie podenerwowany. Po jego zakończeniu prezydent głośno wyraził swoje niezadowolenie.

„Następnym razem proszę pozwolić mi dokończyć moje odpowiedzi” – takie słowa usłyszał dziennikarz, Brad Watson. Pytania, które Watson zadawał Obamie nie należały do najwygodniejszych i już w czasie wywiadu prezydent powoli tracił cierpliwość. Nic dziwnego , prezydent ma obecnie sporo kłopotów.  Zmagając się z takimi problemami jak budżet, plan podatkowy, czy misja w Libii, trudno zachować kamienną twarz.

REKLAMA

Watson, z Dallas TV, prezentował zdecydowanie republikańskie poglądy. Prezydenta najbardziej zirytowały insynuacje reportera na temat zaniedbań ze strony Białego Domu w stosunku do Teksasu. Watson zarzucił Obamie między innymi  to, że Houston zostało pominięte przy przydzielaniu wahadłowców na wystawy wielkich ośrodków kosmicznych. Dodał, że pojazdy powędrowały dodo stanów, które mogą się odwdzięczyć większym poparciem dla Partii Demokratycznej. Prezydent nerwowo zaprzeczył jakoby Biały Dom miał cokolwiek wspólnego z tą decyzją. Następnie, sprowokowany, Obama skrytykował gubernatora Teksasu, Ricka Perry’ego: „przy planowaniu budżetu gubernator Perry ochoczo skorzystał z pomocy federalnej w wysokości 6 miliardów dolarów, a następnie skrytykował Kongres, który mu tej pomocy udzielił.”

Dziennikarz nie omieszkał podkreślić, że w 2008 roku Obama przegrał walkę o głosy teksańskich wyborców ze swoim przeciwnikiem Johnem McCainem. Rozochocony irytacją prezydenta Watson w pewnym momencie zapytał nawet: „Panie prezydencie, jak pan myśli, dlaczego wyborcy teksańscy nie przepadają za panem?”

Cały wywiad reporter zakończył insynuacją, jakoby Obama miał rozważać całkowite pominięcie Teksasu przy planowaniu wizyt w nadchodzącej kampanii prezydenckiej w 2012 roku. Jednak tutaj amerykański przywódca wykazał czujność. „Nigdy nie skreślam żadnych stanów. Kocham Teksas” – powiedział prezydent.

Zobacz wideo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JVfwClMdy2s[/youtube]

PT

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks