REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaNew Jersey. Prezydent Obama odwiedza tereny dotknięte huraganem. ZOBACZ WIDEO

New Jersey. Prezydent Obama odwiedza tereny dotknięte huraganem. ZOBACZ WIDEO

-

Prezydent Obama odwiedza dziś New Jersey, by ocenić skutki po cyklonie Sandy, który pochłonął 57 ofiar a 8 mln ludzi pozbawił dopływu energii elektrycznej. 

Żywioł największe spustoszenia poczynił w nowojorskiej metropolii i w stanie New Jersey, gdzie fale zalały wybrzeże na długości setek mil. Zniszczyły m.in. słynną drewnianą promenadę nadmorską w Atlantic City, nadmorskim kurorcie i mieście hazardu.

REKLAMA

Kilka miasteczek tego stanu jest wciąż pod wodą. Wielu ludziom powódź zabrała cały dobytek. Gubernator New Jersey, Chris Christie, powiedział, że nigdy nie widział zniszczeń na taką skalę. W New Jersey zawieszono kursowanie transportu publicznego.

Barack Obama wraz z gubernatorem spotykają się z mieszkańcami oraz ratownikami.

W Nowym Jorku zginęły 24 osoby. Część utonęła na zalanych terenach nadbrzeżnych, niektóre zginęły przygniecione upadającymi drzewami, inne w czasie pożaru na półwyspie Rockaway w gminie Queens, gdzie spłonęło 80 domów.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział, że metro wznowi funkcjonowanie w czwartek, ale w ograniczonym stopniu. Dwa nowojorskie lotniska międzynarodowe – im. Johna Kennedy’ego i Newark – które nie obsługiwały pasażerów od poniedziałku z powodu huraganu, zostały w środę częściowo otwarte. Lotniska La Guardia i Teterboro pozostaną na razie zamknięte. W normalnych warunkach nowojorskie porty lotnicze obsługują ok. 300 tys. pasażerów dziennie.

Straty  spowodowane przez huragan Sandy według szacunkowych danych mogą sięgnąć od 30 do 40 miliardów dolarów.

tz

ZOBACZ DRAMATYCZNE WIDEO NAKRĘCONE PRZEZ GWARDIĘ NARODOWĄ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sRAdgh9VH0o[/youtube]

 

3 KOMENTARZE

  1. Cale szczescie takie tragedie nie zdarzaja sie codziennie i dzieki federalnemu rzadowi (FEMA) z Prezydentem Obama na czele, ludzie, ktorzy stracili wszystko oraz najblizszych moga liczyc na pomoc.
    Tymczasem w krainie worasow herbacianych… Mitt Robme i jego druzyna klamcow, zorganizowali wczoraj zbiorke puszek dla ofiar huraganu. Problem w tym, ze Czerwony Krzyz nie potrzebuje puszek ale pieniedzy. Ale najlepsze z tego wszystkiego jest to, ze druzyna Mitta Robme w podobny sposob jak jego przyjaciel Paul Ryan, wykonala wczoraj chwyt reklamowy, skierowany przede wszystkim dla niemyslacych. A mianowicie aby wszystko wygladalo cacy, druzyna zakupila za $5,000 w Wal-Marcie puszki z zywnoscia aby nie wygladalo pusto… To nie koniec, pojawiajacy sie na “zbiorce” wyborcy, ktorzy nie przyniesli ze soba “podarunkow”, zostali zaopatrzeni w puszki przez druzyne Mitta, LOL. Oczywiscie cala zbiorka byla zarejestrowana przez kamery i po odpowiedniej obrobce zostala nadana na Fox News… Czy ktos jeszcze ma jakiekolwiek watpliwosci, kim naprawde jest Mitt Robme i towarzyszaca mu banda klamcow i hipokrytow, zwana niewinie partia republikanska?

  2. Witam, z tego co wiem Pan Obama, obiecał mieszkańcom stanu pomoc rządu federalnego w usuwaniu szkód i rekompensowaniu strat. Jeździ, widzi wspólnie z gubernatorem po NJ widzi osobiście. Kampania, czy nie, ale chce wspomóc. Puszki na pieniądze na pomoc poszkodowanym, to stoją w każdym sklepie i każdy wrzuca, ile chce wieczorem są pełne, nie monet, banknotów.

REKLAMA

2128723931 views

REKLAMA

REKLAMA

2128723948 views

REKLAMA

REKLAMA

2130520268 views

REKLAMA

2128723958 views

REKLAMA

2128723962 views

REKLAMA

2128723966 views