REKLAMA

2127136546 views

REKLAMA

2127136545 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaNastolatka zatrzymana w Meksyku wróciła do USA

Nastolatka zatrzymana w Meksyku wróciła do USA

-

To jedna z imigracyjnych historii z “happy endem.” 17-letnia Elizabeth Olivas, która z powodu spóźnienia w aplikacji o wizę na sześć tygodni utknęła w Meksyku, wróciła w sobotę do Indiany i wygłosi swoje przemówienie podczas zakończenia szkoły. Władze imigracyjne zgodziły się na wydanie wzorowej uczennicy wizy.

fot. Frankfort H.S./ Elizabeth Olivas wróciła do Indiany w porę na zakończenie szkoły

REKLAMA

Elizabeth w piątek popołudniu wylądowała wraz z ojcem na lotnisku w Indianapolis. Czekała na nią grupa przyjaciół i rówieśników z Frankfort High, z którymi 17-latka w sobotę świętować będzie zakończenie szkoły średniej. Elizabeth otrzyma dyplom z wyróżnieniem i wygłosi podczas dzisiejszej ceremonii przemówienie.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się, że do tego nie dojdzie. Urodzona w Meksyku nastolatka, która w wieku 4 lat wraz z rodzicami przybyła do USA, utknęła w po południowej stronie granicy.

Zobacz: O dzień spóźniła się z aplikacją o wizę, utknęła w Meksyku

Ojciec Elizabeth jest naturalizowanym amerykańskim obywatelem. Kiedy Elizabeth skończyła 18 lat zgodnie z amerykańskimi przepisami imigracyjnymi miała 180 dni na złożenie wniosku o wizę uprawniająca do pobytu i pracy na terenie USA. Aby uzyskać taki dokument nastolatka musiała wjechać jednak ze Stanów Zjednoczonych i udać się do amerykańskiej placówki konsularnej.

Chcąc opuścić jak najmniej zajęć przed zakończeniem szkoły średniej, rodzina Elizabeth z jej wyjazdem do Meksyku zwlekała do ostatniej chwili. Po przybyciu do konsulatu w Juarez i złożeniu dokumentów okazało się, że wniosek wpłynął o jeden dzień za późno. Obliczając datę adwokat nastolatki zapomniał, że rok 2012 jest rokiem przestępnym i luty ma o jeden dzień więcej niż zwykle.

Ta pomyłka sprawiła, że przez sześć tygodni Elizabeth nie mogła wydostać się z Meksyku i groziło jej pozostanie tam przez co najmniej trzy lata. W świetle imigracyjnych przepisów nastolatka po upływie 180 dni stała się nielegalną imigrantką, za co czekał ją zakaz wjazdu na terytorium USA.

Po nagłośnieniu sprawy przez media i złożeniu przez ojca 17-latki wniosku o wydanie wizy ze „względów humanitarnych”, władze imigracyjne rozpatrzyły jej podanie w ekspresowym tempie. Po siedmiu godzinach spędzonych w czwartek w konsulacie w Juarez, Elizabeth otrzymała dokument uprawniający ją do powrotu do USA.

km

 

 

11 KOMENTARZE

    • no ja tez, ale nie dlatego jak Klim.
      Bo Klimie, ale te Meksykanki wierzą w wiarę taką od Rzymu, z ziemi włoskiej do polskiej i meksykańskiej, w taka wiarę od papieża płynąca, w taką jak prawdziwi Polacy – taką z telewizją kneblowaną przez Polski rząd i taką z radiem Maryja, taką katolicko katolicką, a nie Twoją “prawdziwie chrześcijańską”, to jak że to tak, że powinno ich być więcej na amerykańskiej ziemi?
      No, chyba że Ci zbereźne myśli chodzą po główce (i nie tylko po niej)…

    • po to zeby ich nawrocic na prawdziwa wiare, a ona jest wyksztalcona, wiec w zabobony katolickie pewnie nie wierzy, taka latwiej na prawdziwa Droge sprowadzic.

REKLAMA

2121056411 views

REKLAMA

REKLAMA

2121056435 views

REKLAMA

REKLAMA

2122852757 views

REKLAMA

2121056448 views

REKLAMA

2121056458 views

REKLAMA

2121056462 views