0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaMenadżer z Mercedesa aresztowany w Alabamie, bo złamał prawo imigracyjne

Menadżer z Mercedesa aresztowany w Alabamie, bo złamał prawo imigracyjne

-

Ofiarą restrykacyjnych przepisów imigracyjnych obowiązujących w Alabamie  padł wizytujący fabrykę w Tuscaloosa jeden z niemieckich menadżerów fabryki Mercedes-Benz. Mężczyznę aresztowano w środę, kiedy podczas kontroli drogowej okazało się, że nie ma przy sobie ani prawa jazdy, ani żadnych dokumentów potwierdzających legalny pobyt na terenie USA.

Pomimo iż do incydentu doszło w środę poinformowano o nim media kilka dni później. Przybyłego z Niemiec, wizytującego amerykańską fabrykę koncernu jednego z menadżerów zatrzymał policjant, ponieważ auto nie miało tablic rejestracyjnych. Biznesman poruszał się wypożyczonym samochodem i poza niemieckim dowodem, nie miał przy sobie żadnych dokumentów, w tym tego najważniejszego – udowadniającego legalność pobytu w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Oficer, zgodnie z przyjętym na początku tego roku prawem stanowym, aresztował podejrzanego o nielegalny pobyt w USA. Mężczyznę, którego personaliów nie ujawniono,  zwolniono po dostarczeniu na komisariat przez jego asystenta  paszportu z aktualną amerykańską wizą.

Sprawa oparła się o gubernatora Alabamy Roberta Bentley’a, który w sprawie aresztowania Niemca kontaktował się telefonicznie z szefem lokalnej komórki biura bezpieczeństwa wewnętrznego, Spencerem Collierem pytając o szczegóły i zasadność podjętej wobec cudzoziemca akcji. Ten z kolei pytał o nie szefa policji z Tuscaloosa, Stevena Andersona. Jak zapewniał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ten ostatni, interwencja zwierzchników nie miała nic wspólnego z faktem, że jednemu z wysokich rangą mendżerów koncernu postawiono zarzut wejścia w konflikt z prawem imigracyjnym obowiązującym w Alabamie. Anderson zapewnił, że gubernator od czasu wejścia w życie restrykcyjnych przepisów wielokrotnie kontaktował się z organami wykonawczymi chcąc się przekonać, jak wyglądają w praktyce podpisane przez niego regulacje wymierzone w nielegalnych imigrantów.

Niemiecki koncern Mercedes-Benz w 1993 roku otworzył na terenie Vance, miejscowości położonej około 20 mil (32 km) od Tuscaloosa, fabrykę gdzie są produkowane sportowe auta. Zakład ma znaczący udział w poprawie ekonomii stanu.

Republikański gubernator Robert Bentley na początku tego roku podpisał ustawę wymierzoną w nielegalnych imigrantów. Nowe prawo zaskarżone w sądzie najwyższym uważane jest za najsurowsze w Stanach Zjednoczonych.

MB

11 KOMENTARZE

 1. Panie Menadżer Mercedes-Benz przenos pan cala firme do Polski tam nie beda pana kontrolowac jakies tam Hamerykanie. Oni sabie niech wprowadzaja prawa jakie chca az zostana golotylce, wtedy beda przyjezdzac do Europy za niewolnikow tak jak Mexiiiikanie.

  • mysle ze kazdy facet z jajami, ale niestety takie gamonie co kaczynski ktory nawet prawa jazdy nie ma a do 60 roku zycia swoje pieniazki w maminej bielizniarce trzymal rowniez moga sobie pozwolic , ale na takiego sterowanego bezprzewodowo. ty kicha do hameryki zostales w tobolku przywieziony a na bank mozesz tylko pomarzyc o mesiu, pewnie jakas zdezelowana camry smigasz po belmoncie wiec co ty wycieczki do rodakow w polsce chcesz robic. jestes juz tak zmurszaly ze nawet nie trafia do ciebie ze polowa rodakow w kraju kupila by ciebie razem z calym “dobytkiem”

  • cos ty taki gogus zaciety i wszystko wiesz o finansach Polakow -wez sie dziadu odwal odemnie i nie grzeb w portfelach licz swoje centy i siedz w kacie i przestan kazdemu ublizac inteligencie zrodzony przez koze

  • ono prosze uderz w stol a nozyce…..czyli “kicha “to “ciekawy” 🙂 a jeszcze nie tak dawno jak to napisalem to bylem o jakies obsesje posadzony ….
   widzisz prostaku, tym sie wlasnie roznimy- ja nigdy – powtarzam: nigdy nie kryje sie jak szczur pod drugim czy trzecim nickiem. jak zmienilem nick poinformowalem na ogolnym wszystkich.a co do ublizania- tobie nie mozna ublizyc, sam sobie ublizasz , jesli nie wierzysz zerkij na historie swoich bekow ( daleko im do wypowiedzi)

  • pudlo czarus!! twoja spowiedz nic nie wnosi ,jak pisalem masz obsesje nawet swoja matke nazywasz malpa czy koza i coz od ciebie prostaku oczekiwac -daleko ci do czlowieczenstwa ,tak ze ratuj sie chloptasiu polecam ci twoje wypociny przeanalizowac wspolnie z dobrym psychiatra

REKLAMA

2121786682 views

REKLAMA

REKLAMA

2121786702 views

REKLAMA

REKLAMA

2123583022 views

REKLAMA

2121786713 views

REKLAMA

2121786722 views

REKLAMA

2121786726 views