REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Majątek Madoffa trafi pod młotek

Majątek Madoffa trafi pod młotek

-

4 czerwca pod młotek pójdą przedmioty należące niegdyś do Bernarda Madoffa. Wśród nich są zegarki i biżuteria oraz kolekcja win. Pieniądze uzyskane w ten sposób będą przeznaczone na odszkodowania dla ofiar oszusta.

fot. AP/ Przedmioty należące do Bernarda Madoffa trafią pod młotek

Wszystkie 275 przedmiotów pochodzi z rezydencji Madoffa w Nowym Jorku i Florydzie. Na aukcji będzie można nabyć między innymi zegarki, biżuterię, obrazy i rzeźby, które kiedyś należały do znanego oszusta i jego żony.

REKLAMA

Jednak największym zainteresowaniem prawdopodobnie będzie cieszyć się kolekcja alkoholi Madoffa. Do licytacji zostało dopuszczonych 262 butelek wina i mocniejszych trunków. Niektóre z nich nie mają dużej wartości faktycznej, ale cenione są ze względu na byłego właściciela.

Większość butelek nie zostałaby normalnie dopuszczona do aukcji, ale tym razem postanowiono zrobić wyjątek. „Niektóre z tych butelek nie mają może wielkiej wartości w sensie finansowym, ale prowokują komentarze” – argumentował swoją decyzję dyrektor domu aukcyjnego Morrel Wine Auctions.

Bernard Madoff od czerwca 2009 rokue wyrok 150 lat pozbawiania wolności w więzieniu w Karolinie Północnej. Jest to kara za oszustwa finansowe na łączną kwotę 65 mld dolarów. Do tej pory udało się odzyskać 23 mln dol. ze sprzedaży nieruchomości oraz 80 mln dol. z jego środków finansowych.

MK

1 KOMENTARZ

  1. co pozyl to jego.facet doprowadzil ten kraj ( i swiat) prawie ze do upadku ( osama bin laden cieszyl sie pewnie jak dzieciak gdy newsy ogladal) system finansowy i fiskalny jest zayebisty skoro z 65 miliardow udalo sie odzyskac 100 mln i na aukcji beda jakies pazlotki licytowc. wstyd i zenada ktora na sile probuja przekuc w sukces.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks