REKLAMA

2132731343 views

REKLAMA

2132731342 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaLiderka antyimigracyjnego ruchu skazana za podwójne morderstwo

Liderka antyimigracyjnego ruchu skazana za podwójne morderstwo

-

Aktywistka ruchu walczącego z nielegalną imigracją, Shauna Forde z Arizony, nie zawsze stała na straży prawa. Działaczka kontrowersyjnej organizacji Minutemen została oskarżona o zabójstwo Latynosa i jego dziewięcioletniej córeczki podczas nalotu na ich dom w maju 2009 roku. Los Forde leży w rękach sądu w Arizonie, który może skazać ją nawet na karę śmierci.

 
fot. Arizona State Police/ Shauna Forde

W poniedziałek, postawiono Forde osiem zarzutów. Dwa dotyczą zabójstwa Raula Floresa i jego córki, Brisenii. Dziecko i ojciec byli obywatelami amerykańskimi urodzonymi w Stanach Zjednoczonych, o latynoskich korzeniach. Kobietę oskarżono również o usiłowanie zabójstwa matki dziewczynki, Giny Gonzales. Zarzuca się jej ponadto podwójną czynną napaść przy użyciu broni, kradzież z włamaniem, oraz kradzież z użyciem broni. Shauna Forde została aresztowana kiedy w jej domu znaleziono biżuterię skradzioną podczas nalotu. Udział w zbrodni potwierdzają także wiadomości tekstowe zapisane w jej telefonie.

REKLAMA

Prokuratura powiatu Pima podała do wiadomości, że ława przysięgłych już w piątek po południu może zacząć debate nad wymiarem kary dla działaczki Minutemen. Kobiecie grozi nawet kara smierci. Domniemani wspólnicy Forde, Albert Robert Gaxiola i Jason Eugene Bush, mają również stanąć przed sądem jeszcze w tym roku. Podczas procesu, prokurator przedstawił Forde jako liderkę grupy, która napadła na niewinną rodzinę. Kobieta miała zaplanować nalot, aby ukraść broń, pieniądze i narkotyki, które Gaxiol spodziewał się znaleźć w domu Floresa. Rzeczywiście, w przeszłości mężczyzna był oskarżany o przestępstwa narkotykowe, jednak w jego domu nie znaleziono żadnych nielegalnych substancji.

Pamiętnego dnia w 2009 roku, rodzina Floresów wróciła do domu późnym wieczorem z zakupów w Tuscon, gdzie rodzice mieli kupić dziecku nowe buty na obóz letni. Parę godzin później Forde, Gaxiola i Bush pojawili się na progu domu po północy, podając się za urzędników straży granicznej oraz biura imigracyjnego. Kiedy zażądali, aby wpuszczono ich do środka, dziewczynka ciągle jeszcze spokojnie spała na kanapie. Intruzi oskarżyli Floresa o udzielanie schronienia nielegalnym imigrantom i zagrozili mu, że dom jest otoczony przez policję. Kiedy dostali się do środka, jeden z mężczyzn zastrzelił Floresa, a następnie postrzelił jego żone w nogę. Dziewczynka została zastrzelona później, kiedy błagała o darowanie jej życia. Prokuratorzy twierdzą, że bronią operował Bush, prawa ręka Forde.

W 2007 roku Shawna Forde dołączyła do Minutemen Civil Defense Corps, organizacji mającej na celu zwalczanie nielegalnej imigracji. Jej członkowie działaja na zasadzie policji obywatelskiej, która wyłapuje nielegalnych przybyszów zza południowej granicy. Kilka miesięcy później członkowie grupy zażądali jednak odejścia kobiety, określając ją jako „niezrównoważoną”. Wtedy Forde założyła swój własny, nieoficjalny odłam grupy – Minutemen American Defense organization – która napadła na dom Floresa. Zyski z nalotu miały być przeznaczone na finansowanie nowej jednostki organizacji.

PT

4 KOMENTARZE

  1. ZAPEWNE NIC JEJ NIE ZROBIA TAK WLASNIE ARIZONA POZBYWA SIE IMIGRANTOW. OBLEDNA NIENAWISC JUZ WYDAJE OWOCE I SMIERC ZACZYNA ZBIERAC ZNIWO . DOCZEKAJA SIE TEGO ZE WPROWADZA GODZINE POLICYJNA A KAZDY Z NICH WYCHODZAC Z DOMU BEDZIE MUSIAL WKLADAC KAMIZELKI KULOODPORNE HA HA HA I DOBRZE IM TAK ,ZE TAK IM DOBRZE . KTO SIEJE WIATR ZBIERA BURZE. NO CO TAM ANCYMONKU CZYT. ANONYMONUS NADAL POPLUJESZ JADEM I BEDZIESZ SIE CIESZYL ZE SMIERCI NIEWINNYCH LUDZI-UZYJ SOBIE.

REKLAMA

2129634974 views

REKLAMA

REKLAMA

2129634989 views

REKLAMA

REKLAMA

2131431309 views

REKLAMA

2129634999 views

REKLAMA

2129635002 views

REKLAMA

2129635006 views