REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaKeith Olbermann opuszcza stację MSNBC

Keith Olbermann opuszcza stację MSNBC

-

Keith Olbermann, najpopularniejszy prezenter całodobowej stacji informacyjnej MSNBC, prowadzący program „Countdown”, ogłosił w piątek, że jest to ostatnie jego wydanie.

fot. Keith Olbermann opuszcza stację MSNBC

REKLAMA

W swoim ostatnim przemówieniu, Olbermann poinformował widzów, że jest to ostatnie wydanie programu. Nie podał powodu swojego odejścia, stwierdził jedynie, że cała otoczka programu oraz przygotowania do niego stanowiły dla niego zbyt duży wysiłek i odpowiedzialność. Prezenter podziękował również widzom za entuzjastyczne wsparcie dla niego i prowadzonego przez niego programu, który stopniowo wypracował sobie pozycję antyestablishmentową.

Przedstawiciele MSNBC oświadczyli, że umowa wiążąca stację z prezenterem została rozwiązana za porozumieniem obu stron. Podziękowano Olbermannowi za jego wkład w rozwój stacji, oraz życzono mu powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach.

Kierownictwo grupy medialnej NBC, posiadającej 82proc. udziałów w MSNBC, zaprzeczyło pogłoskom jakoby przejęcie NBC Universal przez operatora sieci kablowej Comcast miało wpływ na odejście Olbermanna. Comcast wydał podobne oświadczenie w tej sprawie, deklarując, że warunki przejęcia stacji zakładają pozostawienie NBC wolnej ręki w kwestii serwisów informacyjnych.

Olbermann po raz pierwszy poprowadził „Countdown” w 2003 roku. Jego program przyczynił się do znacznego wzrostu popularności stacji, oraz do osiągnięcia przez nią 2 pozycji w rankingu najlepszych stacji informacyjnych telewizji kablowej, tuż za Fox News, wyprzedziwszy CNN. Jawne, niekiedy kontrowersyjne poparcie Olbermanna dla polityki liberałów, przyczyniło się do zmiany neutralnego wizerunku całej stacji MSNBC na bardziej lewicowy, w przeciwieństwie do Pox News, wspierającej konserwatystów.

Według niektórych pracowników szczebla kierowniczego, zarząd NBC kilkakrotnie był bliski zwolnienia Olbermanna. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w listopadzie, kiedy Olbermann wsparł finansowo kilku kandydatów demokratycznych, m.in. Gabrielle Giffords, która była częstym gościem w jego programie. Dyrektor naczelny MSNBC, Phil Griffin, oświadczył, że darowizny ze strony pracowników NBC naruszały zasady polityki stacji i zarządził zawieszenie Olbermanna. Jego fani odpowiedzieli petycją wnoszącą o przywrócenie programu, podpisaną przez 250 tys. osób. Prezenter powrócił na antenę dwa dni później. Bronił się mówiąc, że zasady dotyczące darowizn były niejasne i niekonsekwentnie wprowadzane w życie.

PT

REKLAMA

2122219363 views

REKLAMA

REKLAMA

2122219380 views

REKLAMA

REKLAMA

2124015700 views

REKLAMA

2122219390 views

REKLAMA

2122219396 views

REKLAMA

2122219400 views