REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaWydarzeniaKalifornia. Znaleziono szczątki ofiar seryjnych morderców

Kalifornia. Znaleziono szczątki ofiar seryjnych morderców

-

Ponad trzysta fragmentów ludzkich kości zostało znalezione na terenie kopalni w Linden w Kalifornii, w miejscy wskazanym przez seryjnego mordercę, Wesleya Shermantine’a. Wraz z Lorenem Herzogiem zamordował on co najmniej 10 osób. Ciał większości z nich do tej pory nie odnaleziono.

fot. Od lewej: Wesley Shermantine i Loren Herzog

REKLAMA

Wesley Shermantine przebywa obecnie w więzieniu, gdzie oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. Kilka tygodni temu skazany zdecydował się wskazać miejsce gdzie wraz ze wspólnikiem, Lorenem Herzogiem w latach 80. i 90. ukrył ciała zamordowanych osób. Morderczy duet nazywany „Speed Freak Killers” dokonał co najmniej 10 zabójstw. Według policji liczba ofiar może jednak sięgać nawet 15. Mężczyźni mordowali – według policji pod wpływem metamfetaminy  – w latach 1984-1999. Podczas procesu udowodniono im w sumie siedem zabójstw. Shermantine został skazany na karę śmierci, Herzog otrzymał wyrok 78 lat więzienia, który jednak w 2004 roku został zredukowany po apelacji do 14 lat. Herzog wyszedł na warunkowe zwolnienie po 11 latach i mieszkał na terenie przyległego do więzienia osiedla. Kiedy w styczniu tego roku doszły go słuchy, że jego wspólnik ma zamiar ujawnić miejsca ukrycia zwłok ofiar, Herzog popełnił samobójstwo.

Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Sacramento, w miejscu wskazanym przez Shermantine’a, po kilku dniach poszukiwań, przy opuszczonej kopalni w Linden znaleziono w poniedziałek ludzkie szczatki.

Zwłoki dwóch osób znaleziono wcześniej na terenie rancza należącego do krewnych mordercy, około 60 mil na południe od Sacramento.

Wśród przedmiotów zakopanych wraz z ofiarami seryjnych morderców znaleziono w poniedziałek pierścionek z wygrawerowanymi inicjałami. Choć napis na biżuterii, która przez kilkanaście lat była zagrzebana w ziemi jest mało czytelny, policja jest przekonana że przedmiot ten pomoże w identyfikacji. Do tej pory ustalono tożsamość jednej osoby –Chevelle Wheeler. 16-letnia dziewczyna zaginęła w 1985 roku. Miejsce gdzie spoczywają jej zwłoki wskazał Wesley Shermantine. Policja Sacramento skontaktowała się już z krewnymi ofiary.

Na liście osób, które paść mogły ofiarą „Speed Freak Killers” znajduje się także Michaela Garecht. 9-letnia dziewczynka została porwana w 1988 roku. Shermantine zeznał śledczym, iż wierzy że dziecko uprowadził i zamordował jego nie żyjący już wspólnik.

Jak mówią przedstawiciele biura szeryfa na razie za wcześnie jest aby określić liczbę ofiar znalezioną na terenie starej kopalni. Według seryjnego mordercy, który wskazał tę lokalizację, znajduje się tam co najmniej 10 osób. Aby zidentyfikować szczątki konieczne będą specjalistyczne analizy DNA. Mogą one potrwać nawet kilka miesięcy.

Wesley Shermantine zgodził się sporządzić szczegółowe mapy i wskazać miejsca ukrycia zwłok w zamian za nagrodę w wysokości 33 tys. dol., obiecaną mu przez “łowcę głów”.

mp

 

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2129034881 views

REKLAMA

REKLAMA

2129034897 views

REKLAMA

REKLAMA

2130831217 views

REKLAMA

2129034907 views

REKLAMA

2129034911 views

REKLAMA

2129034915 views